Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tud egy negyedik osztályos...

Mit tud egy negyedik osztályos gyermek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon hülye kérdés lesz. Gyógypedagógus vagyok és két negyedik osztályos látássérült gyermek mellé vesz fel az iskola látásfejlesztőnek. Totálisan nem vagyok vele tisztában, hogy körülbelül mit tud egy negyedik osztályt kezdő gyermek. Persze tudom, ott a NAT, olvassam el... De elég most hétfőig újra beleásnom magam (4 év után) egy kicsit magába a látásfejlesztésbe (a másik szakirányomban helyezkedtem el, ráadásul oviban).

Kérlek nagyjából segítsetek körvonalazni, hogy mire számíthatok.

Nagyon köszönöm!


tegnap 22:15
 1/4 NTBS ***** válasza:
Kérj a gyerekek osztályfőnökétől pedagógiai véleményt vagy szöveges értékelést. 3 éve tanítja (ideális esetben) őket tudnia kell róluk írni összefüggő szakmai véleményt, ami hasznodra lesz.
tegnap 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez abszolút a gyerektől függ. Tanítok negyedikeseket, van olyan, aki 18 könyvet elolvasott a nyári szünetben, meg ugyanabban az osztályban olyan is, aki még mindig nem ismeri fel a betűk többségét. Meg a kettő között szinte minden.
tegnap 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1 persze ezek meglesznek, csak szerettem volna egy kicsit előre képbe kerülni.

#2 köszi a választ, a második opció azért eléggé nagy lemaradásban van. Szóval nem leszek előrébb,csak ha odakerülök és beszélek a pedagógusokkal. Azért köszönöm.

tegnap 23:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze, hogy lemaradásban van, integrációs oktatás van, enyhe értelmi fogyatékos gyerekeket simán felvetetnek általános iskolába.
tegnap 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!