Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit szólnál, ha az érzelmi...

Mit szólnál, ha az érzelmi intelligencia-ismeret és fejlesztés kötelezö tantárgy lenne?

Figyelt kérdés

Nem jegyre, hanem mint pl egyetemen a nulla kredites tárgyak, hogy jegyet nem kapsz ra, de ott kell lenni az órákon, meg kell lennie a tárgynak.


FONTOS!!!

TUDOM, hogy jelenleg haldoklik az oktatási rendszer, és van 20 milliárd más fontilosabb dolog. Ez csak egy elméleti kérdés a részemről.


ma 14:17
A kérdező szavazást indított:
Ekkora hülyeséget bammeg....
Mindegy igazából
Nem tudom, bízom abban, hogy szakemberek ezt jobban el tudjak dönteni mint én laikusan
Az ötlet jó, de nincs még elég követelmény enélkül is??? CSAKIS akkor ha belefér...
Egyetértek, a magyar társadalom állapotat tekintve már RÉGÓTA szükség van ilyenre, úgyhogy épp ideje van
Kicsit ódzkodom az ilyenektől, de még mindig fontosabb, mint a logaritmus amit soha a büdös életben (tisztelet a kivételnek!) nem fog használni
Ez azért összetettebb, lent kifejtem
7 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
(Bocs az ékezetekért, telefonról vagyok és siettem)
ma 14:17
 2/5 anonim ***** válasza:

>jegyet nem kapsz rá

arra lenne jó akkor hogy mindenki bemegy és mással foglalkozik.

Így is túl sok időt töltenek az emberek iskolában, nincs szükség még egy ilyen tárgyra mint a kötelező etika. amúgy meg a legtöbb tanár is kifejezetten instabil.

ma 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy márhaság. Milyen előnye lenne az EQ ismeretének?
ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk van konfliktuskezelés szabvál, nem kell figyelni sem, mert előre megvannak a zh kérdések, összesen egy szombati napon kell bemenni. Sajnos senki nem veszi komolyan, szerintem én voltam az egyetlen, aki jegyzetelt, de nekem nagyon tetszett. Szerintem hasonló fogadtatásban részesülne a te ötleted is. És szerintem nem csak a magyaroknak van erre szükségük.

Talán nem kötelező rossz tantárgyként kéne bevezetni, hanem menő dologként, ami szájról szájra terjed. Ha egyszerre hozná le a Metropol, a Blikk, az RTL, a Fókuszcsoport, a Femina, az M1, meg a legnagyobb tiktok celebek, akkor az indíthatna egy lavinát. :)

ma 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a kérdés, hogy mi helyett, mert már így is túl sok a tananyag meg a tanóra. Például irodalomból ahelyett, hogy a írói/költői ESZKÖZÖKRŐL tanulunk, amikre csak a leendő íróknak van szüksége, vagy nekik sem (József Attila kettesre érettségizett magyarból, Ziegler/Gárdonyi Géza meg fősulin egyszer megbukott belőle, de azért tudtak írni...) beszélhetnénk a művek által megidézett érzelmekről, játszmákról, szóval magáról az életről, ahelyett hogy egy meta-szintre emelkedve magáról a MŰről beszélünk.


Aztán ott van a megfelelő tanerő problémája. Feleségemnek szakképzésben volt "önismeret" órája. A tanárnő 3. órán újként rácsodálkozott egy csajra, aki előző két órán is ott volt. Mikor ezt említették neki, kiakadt, hogy "azt akarjátok mondani, hogy hazudok?!", pedig a dolog tényszerűen úgy volt.

ma 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!