Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nincsenek az általános...

Miért nincsenek az általános iskolában a felnőtt hétköznapi élethez szükséges tantárgyak?

Figyelt kérdés

A sok haszontalan dolog helyett miért nincsenek pl olyan tantárgyak hogy:

-KRESZ

-Adózás/Könyvelés

-Hétköznapi ügyintézés


Az utolsó pontba pl nagyon sok minden beleférne, mint pl hogy:

-hogy kell megcímezni egy levelet

-hogy kell kitölteni egy csekket

-Hivatalos E-mail megfogalmazása

-Hivatalos papírokon szereplő megfogalmazások értelmezése (Amiknél egy földi halandó csak pislog hogy itt most mi a francra gondolhatott a költő?! Mégis mit kéne beírni?..)


Ehelyett meg azt tanítják hogy a sok idióta költő miket írogatott miután lehúztak 2-3 felest..

Ezzel a tudással aztán sokra megy az ember, a felnőtt életben......


ma 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron beszélgettem egy ismerős anyukával, ő most kezdi ezeket tanítani a gyerekének, mert hogy most költözik (azóta költözött) kollégiumba, egészen addig otthon mindent megcsinált helyette, fogalma sem volt róla, hogy mik vannak.

Én már egészen kicsi kora óta szoktattam a gyereket, hogy figyu, megyünk a postára, befizetjük a csekket, így kell kitölteni. Óriási élmény volt neki, amikor először intézhette "egyedül". Persze ott voltam, mint háttértámogatás, de ő ment oda, fizette be...

Ahogy csinált már velem adóbevallást is, rendeltünk online, írtunk levelet...


Nem lehet mindent áttolni az iskolára. Oké, én sem használok minden ott elsajátított tudást, de én vagyok az, aki bár nem informatikával foglalkozunk, mindenkinek rendezem az Excel táblázatait, hogy működjenek, számolják, amiket kell.

ma 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
KRESZ-t tanultak technikaórán valamikor még alsóban. E-mailt címezni digin, csekket kitölteni pont most kellett az ötödikesemnek matekból. Az adózás nem 14 éves gyerek szint, azt esetleg gimiben lehet taglalni.
ma 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kürtőskalácska ***** válasza:
50%

Én bevezetnék egy ilyen tantárgyat vagy esetleg technika órára raknám be.

Egyik ismolás rokonom mesélte hogy semmit se tanulnak az órákon a tanár értelmetlen dolgokat magyaráz.

ma 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
Mert jó lenne, ha a szülő nem akana mindent az iskolára terhelni. Az életre illene neki nevelni...
ma 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi tanultunk pl. levelet megcímezni nyelvtanórán, de nem hiszem, hogy az élet legalapvetőbb hétköznapi dolgait az iskolára kellene tolni. Ez maximálisan a szülői "nevelés" feladata (lenne), ha a mai szülők vennék a fáradságot hozzá:( Az iskola dolga a logikai készségfejlesztés, az idegen nyelv tanítás, a legalapvetőbb humán és reál ismeretek átadása. És ez sem megy nekik...
ma 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyszerűen azért, mert az iskolának nem ez a funkciója. Az "értelmetlen" dolgokat is meg kell tanulni, amiknek nincs közvetlen szerepük az életben; történelmet azért tanulsz, hogy tanulj az elődök hibáiból, az irodalom az elvont gondolkodás elsajátítását segíti, a matematika az absztrakt gondolkodáshoz kell, a nyelvtanulás nyilván nem hátrány, ahogyan a természettudományos tárgyak is fontosak ahhoz, hogy képezni tudd magad. Ha az iskolában olyanokat tanítanának, amiket írsz, akkor mondjuk a postán fel tudnál adni egy levelet, de 0 tudásod lenne ahhoz, hogy orvos vagy mérnök lehess (persze nem mindenkinek van ezekre igénye, de akinek igen, az az alapokat csak az iskolából tudja megfelelő szinten megtanulni).


Kétségtelen, hogy rengeteg probléma van a közoktatással, de a funkcióját ebből a szempontból ellátja.

ma 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem erről más a véleményem... A mindennapi élethez szükséges dolgokat nagyrészt a mindennapi életben kell megtanulni. Oké, legyenek önismereti-pszichológiai tárgyak, egészségnevelő tárgyak, de azt az értékes és kevés időt ne azzal töltsük hogy papírokat tanulunk meg kitölteni. KRESZ-t meg könyörgöm, tudjon már a gyerek ha valahogy eljutott iskolába (legalábbis mi gyalog vagy biciklivel mentünk), de egy idő után jogsit is szereznek valahogy. Ne vegyünk el olyan dolgokkal időt, amit otthon a szülőknek kéne megtanítani...

"Ehelyett meg azt tanítják hogy a sok idióta költő miket írogatott miután lehúztak 2-3 felest.." - és aki emeltezni szeretne magyarból, az hol találkozzon vele először? Értem hogy alapvetően nagyon sok az anyag, van benne rengeteg hülyeség, és az oktatási rendszert úgy ahogy van meg kéne reformálni. De ne kiáltsunk farkast mindenre. Az iskola dolga alapvetően a feljebbi oktatást megalapozni. Úgy gyere ki általánosból hogy ne legyen gondod a középsuliban, és úgy gyere ki középsuliból hogy ne legyen gondod az egyetemmel/ szakképzéssel.

ma 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!