Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tanítási gyakorlaton kiket...

X0 kérdése:

Tanítási gyakorlaton kiket tanítanak ha nincs olyan tantárgy az iskolákban?

Figyelt kérdés
Tanárképzésben van tanóra megtekintése és róla beszámoló, és tanítási gyakorlat is. Van filozófia, pszichológia szak, de ezek nem kötelező tantárgyak, nem is tudok olyan iskolát se ahol ez választható: egyszerűen nincs ilyen tantárgy. Továbbá például a magyar Wikipédia szerint a miskolci Földes Ferenc Gimnázium volt igazgatója, Veres Pál 1986-ban szerzett matematika-fizika-számítástechnika szakos középiskolai tanári diplomát, akkor viszont még egyáltalán nem volt számítástechnika az iskolákban, hiszen számítógép se volt az iskolákban! Még a Commodore 64 se terjedt el ekkor Magyarországon. Nálunk például aki nem volt emelt szintű matematika-számítástechnika tagozatos, 8.-tól volt számítástechnika órája: 1995-től, nekünk már 7.-től: végig 6 osztályos gimnáziumban, 1994-től. Ráadásul mivel ez egy 5 éves képzés, 1981-ben kezdhette, az IBM PC épphogy megjelent, tehát még nem volt elterjedt, Commodore 64 pedig csak 1 évvel később jelent meg. Ő akkor kiket tanított tanítási gyakorlaton? Köszi.
tegnap 20:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Elárulom neked, NEM a Commodore 64-gyel indult magyarországon a számítógép ismerete/használata. Elötte is voltak számítógépek, csak azok akkorák voltak, mint egy szoba, nem billentayüzettel lehet kezelni, hanem lyukszalagra kellett programot írni, ha használni akartad (nem voltak készen kaphatóak)

Én 81-ben szereztem diplomát a BME-n, ott már tanultunk számítógép-programozást.

tegnap 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1-es: ezeket én is tudtam, általános- és középiskoláról volt szó, hogy ott nem volt számítógép akkoriban, meg számítástechnika óra se! Egyetemi, főiskolai oktatókat nem is képeznek, nem kell hozzá tanári diploma hogy ott tanítson valaki! Nincs felsőoktatási oktató szak, végzettség! Tanári diploma csak általános és középiskolába kell!
tegnap 21:18
 3/4 anonim ***** válasza:
Tévedsz. A testvériskolánk közgazdasági szakközépiskola volt. Egész biztos, hogy volt 79 ben számítástechnika óra náluk. Ezekről a lyukszalagos gépekről tanultak, meg ilyen faágszerű igen- nem rajzokat készítettek összetett számolási feladatok modellezésére. Meg nagy karonból kinyírós lyukkártyákra kellett tulajdonságokat ( pl mértani testekét) sorban igen -nem ekkel kivagdosni.
tegnap 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Jelenleg nincs olyan tanárszak, amihez ne lenne tantárgy az iskolákban. Filozófiát én például tanultam gimnáziumban, és konkrétan volt is egy kistanár aki pár hétig tanított minket (pedig ez nem volt olyan nagyon régen, kb. 10 éve volt). Pszichológia tanári jelenleg nincs. Korábban volt, de akkor még maga a tantárgy is létezett, érettségizni is lehetett belőle. Jelenleg jellemzően csak azok a középiskolások tanulnak pszichológiát, akik valamilyen pedagógiai technikumban vannak - azt a mennyiségű pszichológiát pedig egy pedagógia szakos tanár is meg tudja tanítani, mert nem az dominál.

Egyébként ennek a következő a sorrendje: tegyük fel, hogy kitalálják, hogy a középiskolások tanuljanak önálló tantárgyként csillagászatot. Nyilván ilyenkor nincsenek csillagász tanárok, hiszen nem létezett maga a tantárgy. Azt csinálják, hogy azokat a tanárokat, akiknek a szakterületük érintőlegesen kapcsolódik a csillagászathoz (ez mondjuk esetünkben a fizika és földrajz tanárok lennének) gyorsan átképzik valamilyen fél-egy éves továbbképzéssel vagy posztgraduális diplomával, hogy taníthassák ezt is, és ezzel párhuzamosan indulna meg a tanárképzés is. És mire odáig eljutnak az első csillagásztanár szakos hallgatók, hogy tanítási gyakorlatra menjenek (az 5. évben), addigra már az iskolákban is van, aki tanítja a tárgyat. Ez korábban is így volt, egyik rokonom anno részt vett egy ún. "kísérleti osztályban", ahol elsőként tanultak számítástechnikát, amit mit ad isten, egy matektanár tartott nekik. A nálánál 10 évvel fiatalabb húgát pedig már egy számítástechnika tanár tanította.

tegnap 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!