Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Diploma után másik szak...

Diploma után másik szak államilag támogatott?

Figyelt kérdés
Egy ismerősöm mondta, hogy miután kapsz egy diplomát, mindegy hogy hány államilag támogatott féléved maradt, csak önköltséges képzésre mehetsz. Próbáltam utána keresni, de nem nagyon találtam erről semmit. Ez tényleg így van? És akkor ezek szerint mesterképzést is csak önköltségesen lehet elvégezni vagy ez csak másik alapképzésre vonatkozik?

ma 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
12 támogatott félév van, 5 évet meghaladó képzés estén pedig 14. Ezt fel lehet használni, alap-és mesterképzésre is. Annyi megkötés van, hogy egy adott képzésre a képzési idő plusz 2 félév támogatott idő jár.
ma 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is így tudtam. De akkor ha másik alapképzést kezdek a diploma után, arra is felhasználhatom a megmaradt államilag támogatott féléveket?
ma 18:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöd félre informált, úgy használod fel az államilag támogatott féléveidet ahogy akarod. Én is államin végeztem egy gazdasági alapszakot, a ráépülő mestert meg aztán a jogot kezdtem államin, csak elfogytak közben a támogatott féléveim, úgyhogy átkerültem önköltségesre.
ma 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A ismerősöd rosszul tudja, én is csináltam egy 2. alapdiplomát államin.
ma 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Amikor több mint 25 éve az első diplomámat csináltam még valóban az volt a szabály, hogy az állam csak egy diplomát finanszírozott, de ott félévekről szó sem esett. Ez a 12 féléves rendszer még ez után került bevezetésre és még úgy is megcsinálhattam a második diplomát ingyen, hogy az elsőt a régi rendszerben szereztem, csak le kellett igazolni, hogy az első hány féléves képzés volt. Amúgy pont belefértem a 12-be.
ma 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!