Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szakdolgozatban milyen szoftvert készítettetek?

Figyelt kérdés

Vagy érdemes készíteni?


Mennyire kell komplexnek lennie?

A programnyelv szabadon választható, vagy mindenképp a tanultakat kell használni?


ma 08:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Ezt az oktatód fogja megmondani akinél csinálod, hogy ő mit vár el. Ötletekkel kell elé állni, majd megmondja, hogy ez jó, az nem, ezt még tedd bele, az meg nem kell. A nyelvet is vele kell egyeztetni.
ma 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kollégiumi szobatársam 30 évvel ezelőtt ládapakolási algoritmusokból írta. Adott V térfogatba kell minél többet betenni a változtathatatlan sorrendben érkező változatos méretű dobozokból.

Elemezte a különböző algoritmusokat az átlagos, a leggyakoribb és a szélsőséges eredményeik alapján, meg az érkező ládák különféle eloszlásaira (egycsúcsú normál, többcsúcsú, binomiális, egyenletes)

Tett bele grafikonokat és diagramokat is erről, ami akkor még nem volt egyszerű, mert nem volt még Excel.

Meg kinyomtatta és hozzáköttette a forráskódot is, amitől meglett a szakdolgozat komolyságát adó kellő vastagság :)

ma 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja, és nem az ő ötlete volt, akkoriban úgy ment és ma is úgy megy, hogy vannak témavezetők, akik kiírnak szakdolgozati témákat, abból lehet választani. Ha nagyon rá vagy kattanva egy témára, és találsz hasonló érdeklődésű/nyitott témavezetőt, akkor persze lehet saját témád is, de ez a ritkább eset.
ma 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Közben én is utánaolvastam ennek a témakiírásos dolognak...


Kár, pedig úgy terveztem, hogy előre megírom a programot, aztán akkor azzal már nem kell foglalkozni. De így nem fog menni :(

ma 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!