Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a kedvenc tárgyad és miért...

Mi a kedvenc tárgyad és miért az a kedvenc tárgyad, ami?

Figyelt kérdés

Elsősorban középsulisokat kérdeznék erről, mert itt még többé-kevésbé azonos tárgyakat tanultok.

A listában azok a tárgyakat soroltam fel, ami talán a legtöbb helyen van. Ha az "egyéb" opciót választod, kérlek írd meg, mi az a tárgy, amit a legjobban szeretsz.


Mi miatt az a kedvenc tárgyad? Mindig szeretted vagy valami miatt megszeretted? Ha ez utóbbi, mi változtatta meg a hozzáállásod?


Kíváncsian várom a válaszokat!



szept. 16. 17:16
A kérdező szavazást indított:
Magyar nyelv és irodalom
Idegen nyelv (angol)
Idegen nyelv (másik nyelv)
Történelem
Matematika
Testnevelés
Számítástechnika
Egyéb
21 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem a történelem volt, főleg a tanár miatt, de amúgy is érdekelt.

Meg az angol, mert nyelvvizsgám volt, és megkaptam az 5-öst év végén úgy, hogy órán csak szórakoztam, rajzoltam, stb. :D

tegnapelőtt 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A matek, mert a matekban van a legkevesebb tanulnivaló és a leginkább gondolkodtató. Egyfajta rejtvényfejtés, játék.

Ebben szükség van a a kreativitásra is, a logikára is, sokszor a ravasz gondolkodásra is.

A fizika is hasonló, csak itt meg is kell tanulni dolgokat, és azután ügyesen alkalmazni. A fizika már kihívás. (Na nem a középszintű, az gagyi.)

(Viszont a történelemórákon semmilyen kreativitásra, aktivitásra nincs szükség, meghallgatom, megtanulom, elmondom, aztán jónapot. Nem kell egyénileg gondolkodnom, nincs benne esztétikum, sem művészi megközelítés. Egyébként a legkevésbé hasznos ismeretek gyűjteménye.)

tegnapelőtt 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gimiben az irodalom volt a kedvencem. Most egyetemen a bűnügyi tudomány.
tegnap 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Biológia
tegnap 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok kedvenc tantárgyam volt, sok dolog érdekel. A magyart mondanám, mert egyrészt nagyon jó volt a tanárom szinte mindig, illetve van is érzékem az irodalmi szövegekhez is (meg amúgy a nyelvtanhoz is, de az egyetemen éreztem rá igazán az ízére).


A matek volt a másik nagy szerelem, de azzal kicsit viharosabb a kapcsolatom (az egyetemen kicsit nehezebb dolgokat tanulunk, és momentán nehéz igazán szeretni, amikor fogalmam sincs, mit kéne csinálnom a feladatokkal)

tegnap 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!