ELTE diplomaosztó?

Figyelt kérdés

Életembe eddig egy diplomaosztón voltam. 10 éve a gyöngyösi egyetemen. Ott talár+fehér kesztyű kötelező volt (megvehették vagy kölcsönözhették) a diplomázóknak. Az alatt pedig öltöny férfiaknak és nőknek is hasonlóan szép öltözet.

Jelenleg másodéves vagyok az ELTE-n és nagyon érdekel, hogy az ELTE-seknek is így szokott-e lenni. Vagy hogy esetleg ezt hol tudom megnézni?

A válaszokat előre is köszönöm!



szept. 16. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

diplomaosztó előtt kaptok majd erről tájékoztatást.

alapszakos diplomám a corvinusról van, ott kaptunk talárt és sapit kölcsönbe, a fehér kesztyűt pedig megtarthattuk és kötelező volt ezek viselése.

a mesterdiplomát az eltén csináltam, ott talárt és sapit kaptunk kölcsönbe, a fehér kesztyű pedig opcionális volt, aki akarta az vihetett magával, de a legtöbben nem vittünk (kegyetlenül meleg volt így is)


kölcsönbe, értsd: ingyen kaptuk, a diplomaosztó előtt oda kellett mennünk 30-40 perccel, átvettük felvettük, lányok igazgattuk a hajunkat a sapival, majd diplomaosztó után volt kb egy óránk képeket készíteni és utána vissza kellett adni


a talár alatt pedig igen, csinos ruhában kellett lenni. a corvinuson nekünk nem szóltak hogy össze kell teljesen gombolni, de az eltén amikor már álltunk sorban mert hamarosan mi követekztünk, ott szóltak pár embernek hogy az utolsó gombot is gombolja be, szóval nem annyira látszódott volna ki ha valakin kevésbé formális ruha van

szept. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ELTÉ-s voltam, 2019-ben végeztem bár a képeket nézve nem változott a helyzet.


Csak a fehér kesztyű volt kötelező, a ruha színe mindegy volt, csak elegánsnak kellett lennie. (Én halvány rózsaszínben voltam, sokan fehérben, kékben, zöldben vagy feketében. Pirosban senkit sem láttam.) Talár és sapka nem volt. (BTK)

szept. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én júniusban végeztem GTK-n, novemberben lesz majd az átadó, pont a napokban küldtek ennek kapcsán emailt. Sapka és talár kötelező, ezt kapunk kölcsön, kesztyű nem kell.
szept. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7%
Talár alá azt veszel fel, amit akarsz, én farmerban és pólóban voltam :D Kesztyűt dafke nem húztam fel, diploma osztón már mindegy, nem tudnak megszivatni.
szept. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
javaslom, nézd meg a karod fotóit a honlapon...
szept. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Kartól függ. ELTE PPK-n semmi extra nem volt, csak elegánsabban kellett felöltözni.
szept. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
39%
6, de látod, annyi esze már nncs, hogy egy rohadt kart írjon, nehogy az tudjon válaszolni, aki oda jár...
tegnapelőtt 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!