Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Tényleg ismeretlenül szelektál...

Tényleg ismeretlenül szelektálnak a szerint h ki hol végezte az adott szakot?

Figyelt kérdés

el is áshatja magát akinek mondjuk csak levelezőn van lehetősége vagy távon tanulni és csak egy kevésbé neves suliban?

miért csak az a valaki aki pl bce-n vagy eltén végez,és senki aki pl a kodon?


2010. nov. 3. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:

azt állítóleg meg sem kérdezik, h levelezőn, v nappalin végezted-e, sőt még előny is lehet ha közben dolgoztál, és tapasztalatot szereztél


a másik fele elég egyszerű: a bce-n követelnek is vmit, míg a kodón pl úgy vizsgáztatnak, h közben újságot olvas a tanár, és mindenki úgy puskázik, meg beszélget közben, ahogy akar (egyik barátnőm oda jár, ő mesélte, hogy lehetetlen megbukni, ha valaki bemegy viszgázni)

2010. nov. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a nevesebb diploma értelemszerűen többet ér, mert a nevesebb egyetemeken rendszerint keményebbek a követelmények, igy nagyobb tudást és belefektetett munkát garantál a diploma megléte.
2010. nov. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

jó,tudom h túl éles a kontraszt a bce és a kodo között..


de szomorú h ha valaki pl a kodora megy-én mondjuk nem én a bce-re járok de nekem túl nagyképű az egész és utálom de nem tudom h váltsak e egy olyanra mai szimpatikus,vagy maradjak itt ami elismert de utálom-és tényleg tanul,akkor is ott az előítélet..

2010. nov. 3. 16:11
 4/7 anonim ***** válasza:

ez nem előítélet, hanem józan paraszti ész:

- az adott céghez mondjuk jelentkeznek többen az álláshoz, akkor a cég valahogy szeretné biztosítva látni, hogy akit felvesznek, az 1., ért is hozzá, 2., képes megfelelő energiát belefektetni. Ezeket egy interjúba nagyon lemérni nem igazán lehet, és ha sokan jelentkeznek, akkor meg végképp kell egy előzetes szűrő, mielőtt a bennmaradtak közül döntenének.

A cég ezért lényegében a diplomára támaszkodhat elsődlegesen csak, hogy eldöntse kit vegyen fel. Egy gyengébb diploma gyengébb tudásszintet és munkabírást garantál, mint egy nevesebb - lehet, hogy az illető belefektetett a gyengébb iskolában is csomó munkát, meg vágja ugyanúgy a dolgokat, de ezt a diplomája nem garantálja, ugyanilyen diplomát szerezhet az is, aki meg nem.


- Ha van két ugyanolyan keményen dolgozó gyerek, akkor várhatóan az fog nagyobb tudással rendelkezni, aki jobb, keményen képzést végzett.

2010. nov. 4. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
te is előítéletes vagy....am én bce-re járok levelezőre, és elég jó a társaság is és még me is becsülik majd a diplomámat....nem nagyképű senki, nem is értem, miből gondolod hogy azok akik oda járnak rögtön beképzeltek
2010. nov. 4. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem előítélet,tapasztalat. nem a csoporttársakkal van bajom, a légkör, a tanárok stb..nekem nem jön be
2010. nov. 4. 23:36
 7/7 anonim ***** válasza:
ha nagyon nem jön be a légkör, akkor változtathatsz, szerintem nagyon nem mindegy, h érzed magad évekig :)
2010. nov. 5. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!