Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért mondják, hogy a magyar...

Miért mondják, hogy a magyar nyelv és irodalom érettségi nagyon nehéz (vagy az lett) emelt szinten?

Figyelt kérdés

szept. 8. 21:16
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
mert iszonyú szubjektív, sajnos.
szept. 8. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem a legkönnyebbek egyike. Úgy lett 90% a szintemelőm belőle, hogy alig volt időm készülni rá.
szept. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%
Rengeteget kell olvasni hozzá pluszban. Jóval több szerző és több mű van, amivel képben kell lenni az érettségin. Adott korban élt és adott korban alkotó szerzőkkel, akár párhuzamba állítani ezeket a műveket. Ehhez nem elég az mint középszinten, hogy megoldasz néhány érettségi feladatsort és gyakorlod a típus példákat. Emelt szinten kell a lexikai tudás mellé, ami egyáltalán nem kevés.
szept. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 SZTANN ***** válasza:
17%
Az hogy "nehéz" relatív fogalom. Valakinek nehéz, másnak könnyű, nem is minden évben ugyanolyan. Minden esetre, csak nagyon komoly szintű olvasottsággal, az iskolainál sokkal nagyobb tudással érdemes belevágni, plusz még önálló gondolatok, kreativitás sem ártanak. (Aki csak úgy jeles magyaros pl. egy átlagos gimiben, az az emelt szinthez kb. nulla.)
szept. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 SZTANN ***** válasza:
100%
2: Nem is lehet rá KÉSZÜLNI, ahhoz egész iskolai pályafutásod során kell sokkal mélyebben, sokkal többet foglalkozni az irodalommal és a nyelvtannal egyaránt. Nem lehet valami kis "intenzív" felkészítőn elsajátítani (legfontosabb a rengeteg olvasás).
szept. 9. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
#5 pedig az én esetemben lehetett (volna) és kellett is, mivel jóval korábban érettségiztem, sokat változott a tananyag azóta. A kötelező és ajánlott olvasmányok például egészen mások most. De nem akarok sem vitatkozni, sem meggyőzni senkit :) Csak annyit jegyeztem meg, hogy akinek van hozzá érzéke, annak nem olyan szörnyen nehéz.
szept. 9. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!