Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eddig három tanártól hallottam...

Eddig három tanártól hallottam, hogy egy egyetemen továbbtanuláskor a diák kérheti, hogy csak a jegyeit (11.év ill. 12.évi) vegyék figyelembe, az érettségi eredményeket pedig ne. Ez valóban létező lehetőség?

Figyelt kérdés

#pont #ddx
szept. 3. 19:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó 2 tanult év eredmény számít a tárgyakból. + érettségik átlaga + emelt érettségi + többletpont. Vagy 2 legjobb érettségi eredménye duplázva + többletpont
szept. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Ez így nem igaz!!
szept. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Vagy félreértetted, vagy a tanáraid mondtak hülyeséget.
szept. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel szemben a valóság az, hogy a létező összes módon kiszámolják a pontjaidat, és amelyikből a legtöbbet kapod, az lesz a pontod, minden egyes szakra külön-külön számolva.
szept. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Négyesnél a pont. Nem kell külön kérni, automatikusan a jelentkező számára legkedvezőbb számítási módszerrel kijött pont lesz az érvényes.
szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én idén érettségiztem, felsőoktatási szakképzésre és alapképzésre is jelentkeztem, és nekem az a tapasztalatom, hogy a tanulmányi pontok duplázása csak a felsőoktatási szakképzés (FOKSZ/FOSZK) esetén lehetséges, viszont a tanulmányi pontok nem csak a jegyeidet tartalmazzák, hanem az érettségi átlagodat is.


Az előző 2 válaszolónak pedig igaza van, nem kell külön kérned, hogy a számodra kedvezőbb módon számoljanak.

szept. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nincs olyan, hogy te kérsz valamit. Ez attól is függ, hogy az ötödik tárgyad elfogadja e az adott egyetem adott szakja. Van pl ismerősöm, aki ELTE jogra ment volna, de nem fogadták el az ötödik tárgyát és emiatt nem tudott tanulmányi pontokat számíttatni, csak duplázással. Viszont ha elfogadják és több pontod lenne úgy, akkor lehet, persze. De azt nem te kéred, kiszámolod mindkét módszerrel és ha ponthatár hirdetés előtti napokban a kedvezőtlen számítással jelenik meg a pontod, akkor betelefonálhatsz, hogy a másik módszerrel számoljanak.
szept. 4. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!