Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel er tobbet egy angolul...

Mivel er tobbet egy angolul elvegzett gazdalkodas es menedzsment,mint a magyarul elvegzett?

Figyelt kérdés
Meg lesz jelolve valahol hogy angolul vegeztem el a szakot?
szept. 2. 21:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Annyival ér többet, hogy ha multis környezetben szeretnél dolgozni, akkor egyértelmű előny, hiszen egyrészt vélelmezhetően elég jól beszélsz angolul, ráadásul a szaknyelv sem okoz problémát.

Ha a diploma nem is, a diplomamelléklet mindenképpen tartalmazni fogja.

szept. 2. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Annyiban jobb hogy mindenféleképpentudsz majd beszélni a gazdasági témákról angolul és hozzá vagy már szokva ehhez, nem kell külön gazdasági nyelvvizsga/külön gazdasági témákban utánajárnod, hogy mit hogy mondanak és egy állásinterjún is könnyen fogsz váltani angolra.

Persze van hátulütője is a dolognak:

1. ha nem olyan céghez mész el, ahol az angol a folyamatosan használt munkanyelv (sok multinál elvárás hogy tudj angolul mert esetleg tudni kell, de a munka legnagyobb része magyarul zajlik), akkor lehet hogy nehézséget okoz magyarul beszélni az adott dolgokról, mert a magyar kifejezéseket nem tanultad meg rá.

2. ez persze nagyon egyetem függő, de ahogy én tapasztaltam meg ismerősöktől hallottam eléggé változó a tanárok angolja. Értem ez alatt, hogy akadnak olyan külföldi tanárok, akik alig beszélnek angolul vagy olyan erős akcentussal hogy alig lehet megérteni.

szept. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!