Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bge foszk vagy egy gyenge...

Bge foszk vagy egy gyenge vidéki egyetem alapszakja?

Figyelt kérdés

Foszk után rögtön mennék alapképzésre


Melyik éri meg jobban egy erős egyetemen foszk és utána alapképzés vagy egy gyenge egyetem alapképzése rögtön?



aug. 30. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
83%
Nézz utána, hogy mik az elvárások azokon a munkahelyeken, amiket szívesen megpályáznál.
aug. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Alapképzés rögtön
aug. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 SZTANN ***** válasza:
73%

Az a lényeg, mi a CÉLOD? Pontosan tudod, milyen pályát, esetleg konkrét munkahelyet választasz, vagy csak úgy általában érdeklődsz?

Ha konkrét irányt, munkahelyet választottál, akkor ott érdeklődj, mit várnak el a munkatársaktól.

Leginkább attól függ, mennyire vagy felkészült, milyenek a tanulási képességeid. A jobb egyetemekre csak megfelelő pontszámmal vesznek fel, és elvégezni sem merő szórakozás.

Ha csak általában tervezgetsz, akkor a szakképzés jó kiindulás, bizonyítványod is lesz róla, ki is próbálod magad - utána ugyanazon az irányon érdemes felsőfokon továbbtanulni. (Feltéve, hogy még mindig ugyanúgy tetszik.) "Erős" egyetemen a szakképzés ...hmmm. Semmi sem bizonyítja, hogy az is olyan erős, mint maga az egyetem.

Egy akármilyen (gyenge?) főiskola, egyetem ... csak akkor, ha még nem vagy biztos magadban. Ez igazából csak időhúzás, kicsi alapozással. Szerintem az eleve gyengének tartott egyetemre beiratkozni elég snassz annak, aki az erősebbre is bejuthatna. Unatkozni akarsz, vagy kevéssé elismert diplomát szerezni könnyedén?

aug. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Szerintem az eleve gyengének tartott egyetemre beiratkozni elég snassz annak, aki az erősebbre is bejuthatna."

Szerintem is.

aug. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!