Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van-e az egyetemisták "művelts...

Van-e az egyetemisták "műveltségéről" felmérés?

Figyelt kérdés

A Bombahíren jelent meg két igen manpulatív riport, melyben két egyetem diákjait kérdezték olyan dolgokról, hogy mikor volt a második világháború? (Vagy valami hasonló).

[link]

[link]

Azt a videóban nem említették meg, hogy a válaszadók fele egy kérdésre jól válaszolt és ők szinte csak a rossz válaszokat vágták be. Mindegy, az az eredmény is tragikus, számomra hihetetlen is.

Azt szeretném tudni van-e akár magyar akár külföldi felmérés mely a felsőoktatási intézmények hallgatóinak "általános műveltségét" vizsgálja. Neten sehol nem találtam. Érdekel könyv, újságcikk, bármi a témában.


2010. nov. 2. 06:40
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Nem hiszem,hogy lenne ilyen felmérés. De az biztos,hogy sok egyetemista,sét diplomás általános műveltsége is gyatra. Alapvető dolgokról fogalmuk sincs. Az iskola nem ad általános műveltséget,legfeljebb lexikális tudást.
2010. nov. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
24%
ezt a 2 videót is már kitárgyaltuk ezen az oldalon párszor..:D
2010. nov. 2. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"kitárgyaltuk" Mondhatjuk így is. Megy az anyázás ezerrel.

Kérdés, hogy ezek a mi adónkból működő intézmények mekkora arányban vesznek fel foyatékosokat. Az nem lehet, hogy a hulladék ilyen arányú az egyetemeken.

2010. nov. 2. 07:27
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem annyira a te adódból működnek ezek az intézmények, mint inkább az ilyen "hulladékok2 utáni fejkvótából.Valamint az nagyon igaz, hogy az egyetem nem általános műveltséget ad, hanem lexikális tudást. Amúgy igen provokatív ez a video és azt sem hiszem, hogy mindegyikük egyetemista lenne. Persze lehet szidni az egyetemistákat, de bárkitől lehet olyan általános műveltséghez tartozó dolgok kérdezni, amire nem tudna válaszolni. Nem hiszem, hogy egy évszámon múlna ez. Ja és ha már itt tartunk az évszám is inkább lexikális tudás, mint általános műveltség.
2010. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%

Mi volt:

907-ben?

997-ben?

998-ban?

1031-ben?

1038 augusztus 5.-én?

1162-63-ban mi volt?

1336?

1351?

1443-44-ig?

1528?

1657?

Mikor alakult meg a szent liga?

stb. stb.


Ha ezekre nekem válaszolsz az elkövetkező 5 percen belül, akkor nem mondom rád hogy egy paraszt vagy. Ha nem, akkor te is egy műveletlen se.ggfej vagy, mivel direkt olyan évszámokat írtam le ide, amik alapnak tekinthetők. Google használata tilos, ha egyet is tévedsz, az egész rossz.



Nem azt mondom, de aki már betudja határolni, hogy a II. világháború köbö az 1940-es években volt, szerintem az bőven elég. Sokra megy vele az ember, hogy tudja, hogy 39-45. Szimplán semmire. Mi lesz ha tudja, főz belőle vacsorát? Szerintem ezt az alapműveltség dolgot el kéne felejteni, mert fas.zság az egész. Mi van, ha nekem nincs? Nem élhetek boldog életet? Nem lehetnek gyerekeim, feleségem, akit szeretek?


Miért baj az, ha egyes egyetemisták nem értenek máshoz, de a szakmájukhoz kiemelkedően? Befolyásolja ez azt, hogy értenek-e a szakmájukhoz, és eltudják-e végezni a rájuk bízott feladatot? NEM. Ha ért hozzá, megcsinálja.


Mit kezdek azzal, hogy tudom ki volt x-edik István, meg botond, meg édesanyám kínja? Mehetek a politika menüpontba nagymagyarkodni? Nos azt igen. Mást nem. Boldogabb leszek tőle? NEM. Lesz kenyér az asztalomon ettől? NEM. Teszek valamit valakiért, akár Magyarországért azzal, hogy tudom, hogy mikor született jóska? Fenét.


Ez a véleményem az alapműveltségről. Az alapműveltséget ne mások mondják már meg nekünk, hogy mi legyen. Engem például a történelem dettó nem érdekel, de más téren biztos jóval tájékozottam vagyok mint te.

2010. nov. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Érettségi előtt mondták a tanáraink, hogy most vagyunk a legműveltebbek. Mihelyt az embert egy irányba képezik tovább, kihullanak belőle a részletek, és csak nagy vonalakban emlékeznek a dolgokra. Az egyetemisták már ráálltak bizonyos dolgokra, és másokra nem emlékeznek.
2010. nov. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!