Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha elmúltam 18 akkor már...

Ha elmúltam 18 akkor már lehet nálam dohánytermék az iskola területén bellül?

Figyelt kérdés

Most ugye behozták ezt a "tiltott tárgyak" hülyeséget, viszont egy szót nem látok arról,hogy csak a kiskorúakra vonatkozik a cigi kitiltása vagy velünk is kibasznak?


18/F



aug. 9. 23:57
 1/9 anonim válasza:
100%
eddig sem lehetett
aug. 10. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan a megfogalmazás, hogy mindenkire vonatkozik, nem csak kiskorúakra.

Kíváncsi leszek, mennyire veszik komolyan, mert jelen állapot szerint pl. tanárokra is vonatkoznia kéne. :D

aug. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
24%
Nyelvtankönyv legyen inkább, azzal többre mennél.
aug. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet.
aug. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2, nem nem olyan, egyértelműen a tanulókra vpnatkozik...


A Kormány rendeletben meghatározza azon – a tanulói jogviszonyból, kollégiumi tagsági viszonyból származó kötelezettségek teljesítéséhez, jogok gyakorlásához nem szükséges – tárgyak körét, amelyet a tanuló a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéshez való jogra, az egészséghez való jogra, az oktatás zavartalanságának biztosítására, valamint a köz érdekére, közbiztonságra tekintettel a 7. § (1) bekezdés b)-j) pontja szerinti nevelési-oktatási intézménybe [a (4) és (5)

bekezdés alkalmazásában a továbbiakban: nevelési-oktatási intézmény]

a) nem vihet be


tanuló nem viheti be.

aug. 10. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez pont az a kategória, hogy én 19 éves voltam mikor az iskola hozott egy olyan szabályt, hogy tanuló nem hagyhatja el az iskola területét, mert ők felelnek értünk és ha bármi bajunk van őket lehet felelősségre vonni... Nyílván ez is a 18 év alattiakra vonatkozna inkább, hiszen 18 év felett már nem az iskola felel érted és nem is a szülő. A szülői igazolást is írhatod magadnak.

De azért ránk is betartatták ezt a szabályt. Ez van. (Nem bukás miatt voltam ott 19 éves koromig, hanem egyéb oktatáson vettem részt érettségi után)

Egyébként ahogy leírtad, hogy tiltott a dohánytermékek bevitele, az a tanárokra is és az egyéb alkalmazottakra is vonatkozna.

aug. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Tesómék simán vittek be, nem kutatták át a táskájukat hogy fiam mutasd már mi van nálad.
aug. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem az a lényeg, hogy nagykorú vagy vagy sem. A jövőbeli munkahelyed szablya meg majd szabad e dohányozni vagy sem..el kell olvasni a házirendet, ha tilos a dohányzás, dohánytermék bevitele akkor tilos! De mivel alapvetően ez le szokott lenni irva, a hazirendben, hogy olyat nem lehet bevinni, ami nem a tanulashoz szükséges, így 100%, hogy nem lehet nálad.
aug. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sok minden fog múlni a tanárok “jóindulatán” ezzel a törvénnyel kapcsolatban. Attól még, hogy lehetővé teszik a tanároknak, hogy átkutassák a diákok cuccait, nem hiszem, hogy a legtöbbjük ezzel komfortos lesz. Anyukám is tanárként dolgozott régen, ő azt mondta, hogy nem kutatná át egy másik ember saját, privát holmiját, csak mert jogilag megtehetné. Szerintem sok emberséges, rendes tanár van, aki ugyanígy lesz ezzel. Cigivel is az a helyzet, hogy oké, lehet, hogy elvehetné, ha akarja, de mi a franc értelme lenne? Gondolom tanítás után vissza kéne adni amúgy is, akkor meg ugyanott tartunk, mintha a diák táskájában lenne. Azt megértem, hogy megtiltják, hogy suli időben kijárkáljanak a diákok cigizni, de az, hogy neked mi van a táskádban legyen már magánügy, ha nem veszed elő a suliban.

(Amúgy pár szál cigit magadnál tudsz tartani úgy, hogy egy nem átlátszó tollból kiszeded a betétet, és belerakod a cigarellót, de nem akarom rosszra tanítani a fiatalságot :D )

aug. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!