Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jól tettem, hogy kereskedelem...

Jól tettem, hogy kereskedelem és marketing szakra jelentkeztem vagy jobb lett volna más gazdasági képzés?

Figyelt kérdés
Közigazgatásból szeretnék elmenni, ezért úgy döntöttem továbbtanulok. Végig gondoltam, hogy ami megérné és szerintem képes is vagyok rá, az valamilyen gazdasági képzés, közgazdász. Így felmerült a gazdálkodás menedzsment, kereskedelem és marketing, valamint a pénzügy és számvitel. A pénzügy és számvitelt túl nehéznek találom, nem érzem annyira. Így a gazdálkodás és menedzsment és a ker marketing között vacilálltam. Viszont a menedzsmentet annyira nem szerettem az nke-n, úgyhogy maradtam a ker marketingnél és le is adtam a hitelesített jelentkezésem ma a pótfelvételin. Viszont azóta is kattogok, hogy jól döntöttem-e. Mert írták itt nekem gyakorikérdéseken, hogy nagyon sok a marketinges. És engem majd pont a kereskedelmi kommunikáció szakirány érdekelne szerintem a tárgynevek alapján (ja egyébként a BGE-re jelentkeztem). Ha ker marketing szakot ker kommunikáció szakirányon végzem el, akkor csak marketinges lehetek? Mert pont azt hallottam egy haveromtól erről a szakról, hogy ez sok helyre jó, szinte bárhova. De ő kereskedelmi logisztika szakirányt választott. Én tanultam közszolgálati logisztikát, nekem az nem igazán jött be. Viszont ha sok a marketinges, akkor lehet nem tudok majd elhelyezkedni és inkább logisztika szakirány kellene majd? Viszont ha tényleg a marketing érdekel, akkor ez jó döntés? Annyira telített a marketing szakma, hogy nem fogok állást kapni? Válaszható szakirány még az omnichannel kereskedelem (ez fogalmam sincs mi), digitális kereskedelem (ez informatika gyanús és az nem az erősségem), digitális marketing (szintén informatika gyanús), valamint van még a marketingkommunikáció (nekem a ker kommunikáció tárgyai szimpatikusabbak), és a marketingmenedzsment (ami a menedzsment miatt megint nem tetszik) Vagy várjunk a ker kommunikáció nem is marketing szakirány lenne? Mert arra ott van a marketingkommunikáció?

aug. 7. 15:53
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Jól tetted. Tök mindegy a szak is és a specializáció is. Az üzleti alapszakok tantervének jó 60-70%-a azonos. Az számít, hogy milyen gyakornoki helyre mész, és milyen területen szerzel tapasztalatot.

Ismerek KM-et végzett könyvvizsgálót és PSZ-t végzett emberkét is, aki lényegében adatrögzítő. Nem predesztinál semmire az alapszakos diplomád. Ha meg úgy érzed, rosszul döntöttél, a képzésen belül is van lehetőség szakváltásra, vagy a későbbiekben egy szimpatikusabb mesterszakot is el tudsz végezni.

aug. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen, sok hasonlóság van, de gazd menedzsmenten több a menedzsment és menedzsment specializációk vannak, ker marketingen több a marketing és kevés menedzsment van, de közgáz, gazd matek, üzleti nyelv, statisztika és egyŕb főtárgyak, alapvető gazd tárgyak mindkettő helyen ugyanúgy vannak
aug. 7. 16:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!