Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mégis van pozitív fejlődés a...

Mégis van pozitív fejlődés a felsőoktatásban,ha elkezdik csökkenteni a matekok számát közgázon?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm most megy szeptemberben egyetemre.39 éves, levelező tagozatra fog járni.

Gazdaságtudományok terén, jónak számító intézménybe megy, kb felső-középkategóriás szint.


Ami nekem feltűnt,hogy gazdálkodás és menedzsment szakon már csak 1 félév matek van és egy félév statisztika.Igazából, bőven elég arra,hogy a mikro-makro számításokat abszolválják a diákok.Szerintem, nagyon jó,hogy ennyire feljavították a képzést.


Nekem anno, ugyanezen a szakon 3 félév matek volt.De, minek?

Az egész arról szólt,hogy kiégett, ősz hajú matematikusok szívathassák a hallgatókat.

Meg persze, fent kellett tartani külön egy matematika tanszéket és az ott dolgozók úgy érezhették, ők a legfontosabbak az egyetemen.


Nyilván, kell a matematika, de közgazdasági, műszaki területen inkább csak alkalmazott tudományágként, annyit, amennyi a szaktárgyakhoz kell és nem több.


Én érettségi után, Ausztriában akartam tanulni, na az ottani egyetemeken, már régen csak 1 félév matematika volt a közgáz szakokon.Örülök,hogy Magyarország is megérkezett végre.


aug. 1. 22:31
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
És mindezt egyetlen szak tantárgylistájából vontad le...
aug. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Mindenesetre megtudtuk, hogy tényleg kár volt a 3 félév matek, mert a reprezentativitás fogalmát sem sikerült megérteni 😢
aug. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A levelező tagozat más tészta. Ott “zanzásítanak”, következésképpen neked kevesebb óraszámban van lehetőséged elsajátítani ugyanazt a tudást, mint a nappalisoknak. Sorry!
aug. 5. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

És ilyen alakok nyernek felvételt, s végeznek egyetemet, kapnak diplomát, mint te.

Elég lett volna elvégezned középfokon a 4 butást és 3 ostobást szakot.

🤦‍♀️

aug. 5. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

3.


A tárgyak ugyanazok náluk.Azaz ott is 1 félév van az adott tárgyból,mint levelezőn.

aug. 5. 05:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!