Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van olyan egyetem, ahol nincs...

Van olyan egyetem, ahol nincs kötelezően előírt testnevelés?

Figyelt kérdés
Még van egy évem középsuliban, utána viszont tovább szeretnék tanulni. Budapesti egyetemen szeretnék gazdálkodás és menedzsmentet tanulni, viszont nekem már évek óta gond van a gerincemmel, ami miatt bizonyos dolgok hatalmas fájdalommal tudnak járni (röviden: a csigolyáim nyomják az idegszálakat a gerincemben). Emiatt felmentésem van középsuliban a tesi alól, de most mesélte az egyik ismerősöm (teljesen más szak és már végzett is), hogy náluk az első két félévben kötelezően volt tesijük, ahol tetszőleges sportot választhatnak, viszont a félévek végén van egy állóképesség teszt szerűség, ahol fél óra ingát kell futni és felülést és fekvőt is kell csinálni. Nem akarok gyengének tűnni, de van olyan, hogy szimplán rosszul lépek sétálás közben és már azt hiszem, hogy egyszerre nyílik meg a menny és a pokol, annyira fáj. Persze csinálok gyógytornát és mondta, hogy vannak elég light-os sportok is, amikkel tökéletesen el lennék, de ettől a mérés szerű valami miatt megijedtem. Nem szeretném, hogy ez miatt csússzon el az egyetem. Ezért is szeretném megkérdezni, hogy van valahol (nem csak Pesten) olyan egyetem, ahol indul gazdálkodás és menedzsment, de nincs kötelező tesi? Vagy ha nincs, akkor ezt a mérést egy orvosi igazolással, vagy valamivel el lehetne kerülni?

júl. 27. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mérés, ingafutás..? Nálunk PTE-n nem volt ilyen. PTE-n amúgy ki lehet váltani bármivel a tesit, akár egy random konditermes igazolással (fizetsz egy havi tagsági díjat, és a legtöbb konditerem kitölti a papírt). A lényeg, hogy az igazolás egy sportegyesülettől kell, hogy legyen. Nincs semmilyen mérés, ingafutás.. Csupán vagy választasz a kötelező tesik közül (pl. volt asztali tenisz is :D), vagy viszel egy sportegyesülettől igazolást.
júl. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ki lehetett váltani konditermes igazolással. Én szeretek focizni, úgyhogy néha bejártam tesire is ha olyan kedvem volt, de ha vittél egy igazolást a tanárnak, akkor le volt tudva a tesid egész félévre. Felmérés meg nem volt, csak aláírást kellett szerezni a tárgyból, azt meg megkaptad ha nem hiányoztál túl sokat vagy volt igazolásod. 0 kredites volt és nem is kaptál rá jegyet sem. De orvosi igazolással biztosan kiválthatod a tesit egyetemen is.
júl. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%

Azt azért megnézném, hogy az egyetemisták hány százaléka tud FÉL ÓRÁN keresztül ingafutni :D

A legtöbbjük valószínűleg még kocogni sem tud fél órát! És nem azért, mert egyetemisták, hanem általában véve ez az igaz a lakosság túlnyomó többségére!

júl. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%
ELTE IK-n nincs kötelező tesi, gondolom akkor a többi karon sincs, bár azokkal nincs tapasztalatom.
júl. 27. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
Párom ELTE-re jár, és ő is kondival váltja ki. Nálunk SZE-n van, de azt hiszem itt is ki lehet váltani, bár nem vagyok benne biztos, mert nekem levelezőn nincs.
júl. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!