Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvesznek önköltségesen...

Ha felvesznek önköltségesen jogásznak, mennyi esélyem van kollégiumot kapni?

Figyelt kérdés
A Szegedi Tudományegyetemen, vagy a Pécsi Tudományegyetemen gondolkodtam, hogy pótfelvételin megjelölném a jogász képzést nappalin önkötséges formában, mivel államira sajnos nem vettek fel. Mennyi esélyem van kollégiumot kapni? Zala megyei vagyok úgyhogy a távolság adott.

júl. 27. 01:58
 1/3 anonim ***** válasza:
75%
Nem sok
júl. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szegedet nem ismerem, de Pécsen ha csak a távolság adott és mellette nem vagy nagycsaládos vagy egyéb okból rászoruló, akkor gólyaként nem igazán van esélyed bekerülni. Egyébként a felvételi pontokat is nézik, szóval ha kevés pont miatt nem jutottál be államira, akkor koli jelentkezésnél is hátrányból indulsz az államisokkal szemben.

Tehát nem értem miért lett lepontozva az első, ennyi infó alapján szerintem sincs sok esélyed kolit kapni (Pécsen legalábbis).

(Meg nagyon nézz utána a szabályoknak, mert van olyan egyetem, ahol az önköltségeseket alapból kizárják a koli jelentkezésből.)

júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Pécsen zalaiként félárvaként sem sikerült isminek kollégiumba kerülni, szóval ne reménykedj nagyon. 🙃
aug. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!