Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Átjelentkezés Szombathelyről...

Átjelentkezés Szombathelyről Pestre?

Figyelt kérdés
Pszichológia szakos barátnőm kérvényezte, hogy ELTE Szombahelyről átvegyék Pestre, viszont még azóta sem kapott semmilyen visszajelzést. Valaki tudja, mi ennek a menete, mikor fognak visszajelezni, fognak -e egyáltalán? Nagyon jó átlaga volt (4,5 vagy valami ilyesmi) szóval ezen nem múlna, csak furcsálljuk hogy még mindig nem értesítették és nem tudjuk, mi van ilyenkor.

júl. 24. 20:59
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#10 akkor miért ülnek a döntésen 2 hónapot vagy mennyit, ha úgyse veszik át?

Nagyon messze van tőle szombathely, pest közelebb lenne stb

júl. 27. 19:05
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor be se kellett volna jelölni. Vagy ne iratkozzon be és halasszon.
júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Az elmúlt két hónap az egyetemeken a vizsgaidőszak, záróvizsgák, diplomaosztók, mester felvételik, és felvételi eljárásokkal teltek. Nem prioritás számukra egy kérvény elutasítása, aminek a kritériumai eleve hozzáférhetőek és jelen esetben nem teljesülnek. Korábban írták, hogy az elte ppk ügyintézése a fontosabb ügyekben is lényegi kívánnivalókat hagy maga után, nem hogy ilyen esetekben. Amúgy azért is van ilyen kritérium, mert az egyetemek kapacitása véges. Nem lehet megengedni, hogy minden évben a fél évfolyam átjelentkezzen a másik helyre, mert az jobb. Így is alig bír a pesti intézet ennyi hallgatóval, nem lehet csak úgy a semmire még átvenni mindenkit.
júl. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:
Azért ezzel vitatkoznék, egyrészt nem tud mindenki átjelentkezni mert csak a legjobb átlagú embereket veszik át (ami 4,5 vagy afelett van azt meg azért nem olyan könnyű pszichón elérni, szóval egyáltalán nem a "semmire" vennék át ahogy te azt gondolod :)), másrészt minden szakról esnek ki emberek vagy hagyják ott és így van üresedés, szóval miért ne vehetnék át akkor. De majd meglátjuk :D
júl. 28. 03:39
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

14 nyugodtan lehet nagy pofával szájkaratézni, de elmondanám, hogy nem az átlag számít, hanem a teljesített kreditek. Ha van hely, 3,5-tel is átvesznek, ha nincs, nem. Amúgy meg ha nem érted el az eredeti felvételid évében a pesti ponthatárt, akkor max újrafelvételizni tudnál, mert ez kizárja így az átjelentkezés lehetőségét.

De lásd meg, ha nekünk nem hiszel!

júl. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Téged amúgy ki bántott? Szerintem teljesen normálisan valaszoltam neked de ha ez neked nagypofájú szájkaratézás akkor oké XDDD

Így van, meglátjuk :)

júl. 28. 10:29
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
A hülyeséged bántott. Az első oldalon még normális hangnemben válaszoltam neked egy pár másik válaszadóval együtt, majd ezt nem tudtad lenyelni és a 14.válaszodnak annyi a lényege, hogy meglátjuk, hogy neked lesz igazad és mi vagyunk kb 10-en a buták. Nézz utána átjelentkezési szabályoknak. Majdnem minden egyetemen ugyanaz. Nem tudsz átmenni, ha nem vettek fel eredetileg Pestre hiába nem fogadod el ezt válaszként. Nem lesz igazad. Újrafelvételizni lehet max, akkor újraírsz egy emelt érettségit, közepet felesleges, mert 2/3-olódik és a tanulmányi pontjaid az érettségi bizonyítványban szereplő, eredeti eredmények alapján számolódik, azon nem tudsz javítani. Max 2 emelt érettségi duplázással.
júl. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Tudjuk az átjelentkezési szabályokat, nem azokat cáfoltam, csak pár dolgot amit te írtál mert szerintem nem feltétlen igazak. Bocs hogy mertem ilyet tenni. Xdd

"Nem lehet megengedni, hogy minden évben a fél évfolyam átjelentkezzen", "nem lehet csak úgy a semmire átvenni mindenkit" én ezeket cáfoltam meg, mert szerintem nem helyes a megfogalmazás de le is írtam miért, és inkább te voltál az aki ezt nem tudta lenyelni :D

Én senkit nem neveztem butának, ne próbálj olyan dolgokat rám vetíteni, amik nem igazak.

És még mindig nem rólam van szó, hanem egy barátnőmről.

júl. 28. 10:43
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Akkor a barátnődről, teljesen mindegy, a kérdés szempontjából ez lényegtelen. És igen, valószínűleg nemcsak ő járt így, hogy Szombathelyre felvették, Pestre meg nem. Ebből a szempontból olyan ez, mikor valaki ápolóból akar átmenni általános orvosira. Ha ilyet lehetne, mindenki megtenné. Egy pszichológia szakon is legalább ennyi esély van rá, minden egyetemen hatalmas a túljelentkezés. Írtad, hogy 5 óra utazás, gondolom ti a keleti országrészben éltek. Esetleg nem akar kihagyni egy évet és újrapróbálkozni Miskolcon, Debrecenben vagy Szegeden? Hátha közelebb lenne, mint Szombathely. De tényleg nem vágom minek kell olyat megjelölni, ahova tudja, hogy nem akar menni, mert messze van. Olyantól veszi el a helyet, aki lehet pont szombathelyi és minden vágya pszichológiára menni.
júl. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!