Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy és számvitel alapszak...

Pénzügy és számvitel alapszak mennyire nehéz a BGE-n, levelező munkarendben, munka mellett?

Figyelt kérdés

Van már mérnöki diplomám, de annak már lassan 10 éve, hogy azt megszereztem. Azóta dolgozom, igaz home officeból, de néha így is húzós. Mennyire nehéz úgy általánosságban a pénzügy és számvitel alapszak? Teljesíthető munka mellett úgy, hogy mellette azért maradjon időm az alapvető dolgokra (párkapcsolat, barátok, hobbi, sport és társai)? Valóban kizárólag online folyik az oktatás? Ez azt is jelenti, hogy a vizsgák kivételével nem is fogok találkozni a szaktársaimmal? Milyen így az egyetemi élet, ha van egyáltalán?

Bármit szívesen olvasnék ezekkel kapcsolatban.


júl. 23. 18:13
1 2
 1/12 MDaniel98 ***** válasza:
14%
Hát, levelezőn pénzügy azért elég húzós.
júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
78%

mennyire nehéz? attól függ...

milyen gyakran talizol sorstársakkal? attól függ

teljesíthető-e áldozatok nélkül? nem (korrekten)

egyetemi élet? mint bárhol máshol

júl. 23. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

#1: Nagyon nem tudom mire számítsak, mert valaki szerint még nappalin is megoldható munka mellett, tök egyszerű, mérnöki után laza lesz. Mások pedig pont ezt a vonalat képviselik, hogy nehéz. Talán az igazság a kettő között van.


#2: Tisztában vagyok vele, hogy áldozatokkal jár, a kérdés, hogy mekkorával :D Az egyetemi élet sem triviális nekem, elvégre levelező.. sok a "rémhír" - számomra legalábbis, hogy itt mindenkinek családja van, dolgozik, és leszarja a szaktársait.

júl. 23. 19:17
 4/12 anonim ***** válasza:
61%

Bőven jár áldozattal, főleg akkor, ha a készségek, alapkompetenciák hiányosak.

A bukótárgyak persz ugyanúgy meglesznek, de a képzés nívója a béka ... alatt lesz, mert a ti hozzáállásotok is olyan lesz, és persze a tanároké is.

júl. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Sok itt a sérelem úgy látom :D
júl. 23. 20:10
 6/12 anonim ***** válasza:
61%

Sok itt a sérelem úgy látom


Vagy a tapasztalat.

Számvitelből napi 2-3 órát kellett gyakorolni, annyi feladatot kaptunk óráról órára, amit bizony ellenőriztünk is...

júl. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Oda járok.


Az, hogy mi fér bele mellette, azt csak te tudhatod. Most mennyi szabadidőd van, belekalkulálod az órákat, a heti tanulást és nagyjából ki tudod számolni mennyi szabadidőd marad. Ez a szak folyamatos gyakorlást igényel, leginkább számvitelből, ahogy az előttem szóló is megírta.


Minden online van, sokszor a vizsgák is, nem lesz sok közösségi élményed.

júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim válasza:
35%

Őszinte leszek, BGE-n nekem nem ment. Igaz vidékről jártam be, de amekkora hírneve van a sulinak, személyes tapasztalatom, hogy egy vidéki iskolában több gyakorlatiasabb óra van.

Végül máshol végeztem el, munka mellett, gond nélkül.

júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, jöhetnek még!


"Számvitelből napi 2-3 órát kellett gyakorolni, annyi feladatot kaptunk óráról órára, amit bizony ellenőriztünk is..."

Erről mesélsz egy kicsit? Hogy ellenőrizték?


#8: Miért kellett bejárni, ha minden online van? Hol végezted el helyette? Az gyakorlatiasabb volt? Én úgy gondolom, hogy az egyetem eleve nagyon elméletközpontú, a levelező meg főleg.

júl. 24. 13:58
 10/12 anonim válasza:
49%

Nekem be kellett még járni, covid előtt legalábbis.

Gyakorlatiasabb, mert pl digitális könyvelés volt, ahol azért elmagyarázták, hogy mi is van egy számlán, hogyan könyvelem egy könyvelőprogramban, plusz voltak egyéb önállóan megoldható feladatok is, amikhez a való életből vett tapasztalatokkal lehetett dolgozni... Pannon Egyetem :)


8as vagyok

júl. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!