Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik emelt szintű érettségi...

Melyik emelt szintű érettségi a legnehezebb? És miért?

Figyelt kérdés

júl. 22. 20:16
A kérdező szavazást indított:
angol
biológia
fizika
földrajz
informatika/ digitális kultúra
kémia
magyar nyelv és iodalom
matematika
töténelem
más
29 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Ez teljesen szubjektív, kinek mi.
júl. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a matematika és a kémia...a kémiában emeltem nagyon sok a számolás, de anélkül is nehéz, mert a tudás ráépülős....
júl. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
Magyar. Eszméletlen szubjektív az értékelése.
júl. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Túlzás nélkül mondhatom, hogy a matek emelt a legkönnyebb. Ez azért van, mert a túlnyomó többsége középszintű tudással megoldható, ami meg nem, az konkrét emelt szintű anyag (határérték-számítás, deriválás, integrálás), amiket fakultáción könnyű elsajátítani, viszont enélkül is megírható 80%-osra csak a középszintű anyagot ismerve. Persze a nagy többségnek a középszintű anyag elsajátítása is nehézkes, ezért az emelt nyilván még nehezebb, de abból indultam ki, hogy akinek megy a közép, annak az emelt sem sokkal nehezebb.


A természettudományos tárgyak mind nehezek; rengeteg elméletet kell tudni, és még mellé a számításokat is.

júl. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem a töri emelt a legnehezebb, mert hatalmas mennyiséget kell tudni. Persze van akinek pont ez megy jól, ezért nehéz megmondani.

Egy humán beállítottságúnak meg a kémia/fizika/matek a legnehezebb

júl. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
31%
Matek szakoskent nyilatkozok, en azt mondom a matek szamomra nem nehez, de pl magyarbol emelt…. Hat az brutal lehet
júl. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
22%

A matek és a fizika extrém könnyű, mert ha érted, akkor csak példamegoldás és alapfeladatok az egész. Még készülni sem kell rá annak aki érti is. Kémiával és biológiával szintén. Ez a természettudományos tárgyak előnye: ha érted akkor pofonegyszerű. Ha nem érted, akkor vért izzadsz és akkor sem fog menni.


Na a magyar az nehéz, mert olvasottnak kell lenni hozzá. A mondatelemzést lehet érteni, de Ady életét és a verselemzést nem. Történelemből ha tudsz forrást elemezni akkor már több mint a fele adott, de fejből tudni évszámokat semmi értelme.


Kinek mi. Nekem az összes könnyű volt annak idején.

júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
43%
Történelem. Eszméleetlen sok tanulás.
aug. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!