Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha egyetemen fizetősre kerül...

Ha egyetemen fizetősre kerül át (elfogyott állami félévek miatt),könnyebben átengedik az embert vizsgákon? Főleg ha az egyetem rossz anyagi helyzetben van.

Figyelt kérdés

júl. 18. 11:38
1 2
 1/11 anonim válasza:
96%
Nem
júl. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Fogalma nincs a tanárnak arról, milyen finanszírozási formában vagy.
júl. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Nincs különbség a követelményeket illetően az államilag finanszírozott és önköltséges hallgató esetében.

(Amúgy meg gondolj bele, ha az egyetem pénzügyileg le van gatyásodva, akkor pont az lenne az érdeke, hogy minél több zsetont kapjanak)

júl. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Nem
júl. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
3-as: Igaz,de az Egyetem sem tudhatja,hogy a hallgatónál mi az a pénzügyi limit aminél azt mondja erre a történetre több pénzt nem áldoz és inkább otthagyja a képzést.
júl. 18. 12:15
 6/11 anonim ***** válasza:
94%

Ekkora hülyeséget is rég hallottam. A válasz:NEM!

Az egyetemet pedig nem érdekli a hallgató anyagi helyzete, ha nem tudja fizetni, akkor viszontlátásra, az egyetem nem fog emiatt csődbe menni, max felvesz a helyére mást.

Szerintem nem nagyon vagy tisztában az egyetemek működésével, kérdező.

júl. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
94%

Miből gondolod, hogy egy költségtérítéses hallgató anyagilag előnyösebb az egyetem számára?

Arra nem gondoltál, hogy ez csak annyit jelent, az egyébként államtól kapott finanszírozás egy része rád hárul?

júl. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-es: Értem mire gondolsz. Nem részleteztem,hogy ez a mostani egy nehéz szak amit a hallgatók csak egy kis hányada csinál meg csúszás nélkül. Ha elméletben újabb csúszások keletkeznének (és mondjuk ezek ráépülős tantárgyakból történnének) az újabb félévnyi költséget jelentene a hallgatónak, én erre gondoltam.
júl. 18. 13:10
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

A vizsgáztató tanár nem látja a többi teljesített tantárgyadat. Fogalmuk sincsen, hogy Te hanyadik államilag támogatott félévedet csinálod éppen. Így ugyanúgy kezelnek majd Téged, mint másokat.

Az egyetem több milliárdos költségvetésében te csak egy porszem vagy.

júl. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
95%

Oktatóként írom:

1. Az egyetemnek teljesen mindegy, hogy a képzés költségét kitől kapja meg, mert semmivel nem jár rosszabbul akkor se, ha államisak a hallgatók.

2. Én, mint oktató, egyik hallgatóról sem tudom, hogy államis vagy önköltséges.

júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!