Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek mennyi esély van...

Szerintetek mennyi esély van 4-es diplomával 2024 szeptemberében a BME pszichológia mesterképzésére első helyen bekerülni?

Figyelt kérdés
Mindennel együtt kb 70-75 pontom van (még nem írták ki felvire), tavaly 76 volt a ponthatár. Eléggé tartok, hogy nem vesznek fel, eddig szinte mindenki azt mondta, hogy aki első helyen jelölte azt fel is szokták venni. Van ezzel kapcsolatban javaslatotok, tanácsotok, tapasztalatotok?

júl. 10. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"eddig szinte mindenki azt mondta, hogy aki első helyen jelölte azt fel is szokták venni"

. És diplomás emberként elhitted ezt a marhaságot? Ennek semmi köze az esélyeidhez, kivéve akkor, ha első helyre olyat teszel, ahová biztosan felvesznek (mert így értelemszerűen a BME-re már nem vesznek fel).


A 70-75 azért elég nagy intervallum, amikor 100 pont a maximum.

júl. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
"Ha első helyre olyat teszel, ahová biztosan felvesznek", nem tudom, ezt hogy értelmezzem, mesterképzésen nem tudod csak úgy kiszámolni a pontjaid és nehéz a tervezés. Én sem 4-es diplomával akartam végezni, de előre nem látható okokból így történt. A kérdésemmel biztatást, reményt kértem volna a közösségtől. Az intervallum valóban nagy, de mivel még nem írták ki felvire a pontjaim, csak tippelni tudok és ez a legközelebbi.
júl. 10. 19:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
69%
júl. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"nem tudom, ezt hogy értelmezzem, mesterképzésen nem tudod csak úgy kiszámolni a pontjaid és nehéz a tervezés"

. Ezt most komolyan nem értem... ez egy elvont feltevés volt, hogy logikailag hogy működne ez. Nem gyakorlati tanácsot adtam.


Nem tudok kérdést, biztatást adni, ha nem azt kérsz, ellenben esélyek latolgatását kérted explicite.


És azt mindenképp hangsúlyozni akartam, hogy teljesen abszurd, hogy valakit csak azért felvegyenek, mert első helyre tette. A felvételi eljárás nem így működik, akkor sem, ha jó lenne az ellenkezőjét állítani.

júl. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4-es diploma az jó, a nevében is benne van.


nem 3-as lett, nem 2-es, hanem 4-es.


egyébként nekem is, és én is bánkódtam egy nyarat anno miatta, de már leszarom, nincs 4-nél rosszabb jegyem, az összesített tanulmányi átlagom 4,72 lett, és lehetett volna több is, de 4 tárgyat (ami csupa 5-ös lett) egy előző képzésemből fogadtattam be, így ezeket nem számolták bele ennél a diplománál az átlagba, máskülönben meglett volna az 5-ös diplomám.


az egyik szülőm akkortájt halt meg, örültem, h. túléltem, és annak ellenére így le tudtam diplomázni.

júl. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!