Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme lediplomázni, ha...

Mi értelme lediplomázni, ha úgyse tudok elhelyezkedni vele?

Figyelt kérdés

A munkáltatók elvárása olyan nagy, hogy annak lehetetlen megfelelni. Gyakorlatilag szerintem csak az időmet pazarlom vele, úgyse fog érni semmit.


Magyarul: az élet értelmetlen és küzdeni értelmetlen. Hiába küzdesz, ha vagy nyolcan szendvicsbe vágnak és úgy elvernek, hogy utána lábra se tudsz majd állni!


Persze az utóbbi mondatom metafora.



júl. 5. 01:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%

Azt le kel szögezni, vannak túltelített szakmák, amelyekkel nagyon nehéz elhelyezkedni, nem úgy mint pl. egy orvosi diplomával, amivel gyakorlatilag egy- két nap alatt lehet állást szerezni.

Viszont ha a munkáltatók elvárása túl nagy, akkor képezd tovább, vagy képezd át magadat.

júl. 5. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Mérnökinformatikus diplomám lesz kb. másfél év múlva remélhetőleg.
júl. 5. 06:36
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Van jobb ötleted?
júl. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
Öszintén szólva nálad a hozzáállásoddal van baj, akiúgy indul, hogy úgysem lesz belöle semmi, abból nem is lesz - de nem masok miatt, hanem mert eleve lúzer
júl. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

A diploma, mint papír pont annyit ér, mint egy szakmunkás bizonyítvány: jogod van megtanulni a szakmát.

Én jó régen villamos üzemmérnökként végeztem. Azóta nem sokat dolgoztam a szakmában, de mindig megkérdezték: Diplomája van? (hogy milyen, azt nem kérdezték.)

Amíg megszerzed a diplomát rengeteg mindent megtanulsz.

Nekem a leghasznosabbak ezek voltak:

*A szemléletmód

*Megtanultam 1000 oldalt bevágni vizsgára. Erre párszor szükségem volt.

*Vizsgarutin (szükséged lesz további tanfolyamokra, amik vizsgával végződnek, illetve lesznek beszámolók a munkahelyen, ami nagyon hasonló helyzet)


Mellékesen a mérnökinformatikus viszonylag jó diploma. Az első munkahellyel lehet, hogy meg fogsz szenvedni, de ha lesz 1-3 év gyakorlatod el fognak árasztani a munkaajánlatok.

Sok cég kiír rengeteg feltételt, hogy hátha megfelel valaki (20 éves szőke nagykeblű, 30 év szakmai tapasztalattal). Ha pár feltételnek megfelelsz, már nyugodtan jelentkezhetsz pozícióra. Nincsenek csodák, a legtöbb hirdetés összes kritériumának senki sem fog megfelelni.

A képzés mellet keress valami (legalább érintőlegesen) szakmába vágó diákmunkát (nálam nyaranta két diák dolgozik 2-3 hetet). Ezzel már komoly előnyre teszel szert az évfolyamtársaidhoz képest.

Az élet értelmét talán valami filozófus tudná megmondani. Én hirtelen Mózesre utalnék: ( Mózes első könyve 9,7)Ti azért szaporodjatok, sokasodjatok, népesítsétek be a földet, sokasodjatok rajta!

Nem tudom, hogy mennyire jó válasz, de legalább a gyakorlás kellemes.

Nagyon tudom ajánlani a Cursera és Udemy tanfolyamokat. Kell keresni olyat, ami az érdeklődési körödbe vág. Így nyáron gyorsan megcsinálod felrakod LinkedIn-re már téged keresnek ajánlatokkal.

Minden kérdésedre válaszoltam?

júl. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
94%

Nálatok nincs szakmai gyakorlat? Rendszeresen előfordul hogy ott ragad valaki, diploma után meg állandó, full time felveszik.

Informatika pont az a szakma ahol nem fontos a diploma, jó ha van, de a tényleges szakértelem sokkal fontosabb. Ofc ha van egy diplomás meg egy nem diplomás hasonló képességekkel, akkor a diplomással hamarabb szóba állnak.

júl. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a papíron kívül semmit nem tudsz felmutatni amivel bizonyítod a munkáltatók felé az elhivatottságodat(gyakornokság/it diákmunka lehetőleg minél hosszabb ideig mert az előírt minimum semmit se ér olyan kevés vagy versenyeredmény) akkor valóban nem lesz könnyű elhelyezkedned.


Csak mellékesen jegyzem meg, hogy én tavaly nyáron végeztem mint Üzemmérnök-informatikus ás sikerült elhelyezkednem mert a papír mellé volt 8 hónapnyi gyakornokságom.

júl. 5. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szakmai gyakorlat következő félévben lesz.
júl. 5. 08:55
 9/13 anonim ***** válasza:
20%

#6

IT-ban a junior épp telített piac most.

júl. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
A kérdezö (privát üzeneketének) stílusa mindent elmond róla, aki ennyire primitív, alpári, ott föleg nem a végzettséggel van/lesz baj. Föleg, hogy olyanokkal fenyegetözik, ami eleve csak szájkarate (megkeres, megver - ami lehetetlen, mert nem tud semmit rólam), emellett még trágár is.
júl. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!