Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Negyedéves középiskolása!...

Negyedéves középiskolása! Melyik egyetemre/szakra íratkoztok jövőre és miért?

Figyelt kérdés
2010. okt. 31. 13:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Én Corvinusra és BME-re jelentkezem. De mivel tiszta pocsék tanuló vagyok, olyan 3,6-os az átlagom tuti nem vesznek fel. A lényeg, hogy megmutatom szüleimnek nem tudok továbbtanulni és így megengedik, hogy azt csináljam amit akarok.
2010. okt. 31. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Kedves első, ez aztán igazán elmés hozzáállás! A szüleid is okosak lehetnek, ha bedőlnek ennek!

Én most vagyok első évfolyamos építőmérnök hallgató, hogy miért pont ezt választottam, arra igen nehéz válaszolni, hosszú események folyamataként jött ez az ötlet. Rengeteget kell tanulni, pedig egy viszonylag kis főiskolára járok, ahol igencsak családias a légkör (EJF), de egyáltalán nem bántam meg hogy ide jelentkeztem, nem érzem megterhelőnek a tanulást, hisz érdekel az, amit számon kérnek, így a tanulás lassan inkább hobbi, mint szenvedés! :)

Próbálj te is olyan szakot választani, amiről úgyérzed, hogy szeretnéd és tudnád is csinálni, hivatásod lehetne... egész életedre nézve gondolkodj, ne csak a következő 3-4-5 év tanulmányait nézve!

2010. okt. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én az orvosira jelentkezem, ha elvégzem munkanélküli nem leszek az biztos amekkora orvos hiány van
2010. okt. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 bumbi02 ***** válasza:
100%

orvoshiány? minden 3. végzős orvos akar lenni..


manapság amiből hiány van az a szakmunka, kömüves, cnc esztergályos, ács, asztalos, szakács, cukrász, hegesztő, géplakatos, szerszámkészitő...

egyikhez sem kell egyetem.. csak ezeket a szakmákat lenézi mindenki épp amiatt hogy nem kell hozzá egyetem, és ezt csak az csinálja aki hülye mer nem veszik fel felsőoktatásba.. és ezek a "hülyék" fognak többet keresni mint a 3 diplomás humán-erőforráson végzett emberek...


én speciel szakácsnak tanulok gimnázium mellett, és a bgf turizmus vendéglátására jelentkezek (angol nyelvü karra) ... de nem ebből fogok megélni hanem a szakács végzettségemből...


17/F

2010. okt. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó! Az egy dolog, hogy minden 3. végzős orvos akar lenni(egyébként csak szerinted), de kb minden ezredik jelentkezőt veszik fel akkor a számításaid szerint. Összesen évente kb 1000 orvosist vesznek fel, ebből jó ha 500 végez. És itthon és külföldön igenis orvoshiány van, mint szakmunkáshiány is, persze.

Bocsi az offért.

Amugy én is orvosira jelentkezem, aztán gyógypedagógusnak, utolsónak meg azért az óvónőit is megjelölöm, biztos ami biztos... És hogy miért? Azért mert szeretnék embereken segíteni, vagy azért lenni és dolgozni, hogy valami jót is csináljak nem csak a saját életemben, hanem másoknak is okozzak boldog perceket, és azt hiszem hogy orvosival, gyógypeddel biztosan sikerülhet, de még ha jó óvónéni leszek, akkoris.

Lehet hogy gyerekesen hangzik így az egész, de rosszul vagyok tőle hogy mindenki milyen önző manapság.. Amugy pedig annyira szeretem a gyerekeket,hogy mindenképpen köztük szeretnék dolgozni. :)

2010. okt. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
valóban hatalmas a szakmunkás hiány. Egyetemen pedig orvosira, mérnökire vagy pénzügyre érdemes menni. Mindenképpen reál szakot válassz.
2010. okt. 31. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
BGF pénzügy-számvitel
2010. nov. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Annyit tennék csak hozzá, hogy az hogy hányan akarnak bekerülni egy szakra, és hányan végeznek is ott, az két különböző téma... Lehet hogy 300 fővel indul egy évfolyam, de ebből csak 50-en jutnak el addig, hogy le is diplomázzanak. Valaki rájön, hogy nem tud ennyit tanulni, valaki rájön, hogy nem is tetszik neki igazán ez a szak, valakinek pedig egyszerűen csak nincsenek készségei ahhoz, hogy betudja fejezni, amit elkezdett... Én nem nézek le senkit azért, mert olyan szakmát választ amilyet, csupán egyetlen egy esetben! Hogyha azt a pénzért teszi, és nem azért mert úgy gondolja, hogy azt tudná egy életen át csinálni... én tudom hogy képes lennék életem végéig építőmérnökként dolgozni (nő létemre), viszont abban is biztos vagyok, hogy szakácsként nem! Innentől kezdve már csak szerencse kérdése, hogy mérnökökből hiány van, és talán kicsit nagyobb esélyekkel indulok elhelyezkedésnél, mint a tömegdiplomások. Nem tanulnék csak azért szakácsnak, vagy cukrásznak, mert azzal jobb pénzt kereshetnék, hogyha egyszer utálnám az egészet! Hogy a kényszer mibe fog belevinni, azt nem tudom, viszont egyetemen is lehet úgy tanulni, úgy tervezni, hogy több lábon megtudj állni később.
2010. nov. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 bumbi02 ***** válasza:
utolsónál a pont:) szerencsém én szeretek főzni:))
2010. nov. 2. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!