Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A nappali rendszeren belüli...

A nappali rendszeren belüli középszintű érettségi újraírásáért kell fizetni?

Figyelt kérdés

Most 12.-ben letettem 3 tantárgyból a középszintű érettségit, az egyiket viszont újra szeretném tenni jövőre, mert nem vagyok vele megelégedve. Mivel technikumi képzésen vagyok, így egyébként is 13. után kapnánk meg a bizonyítványt és ugyanúgy az iskola diákja maradnék. Így is kell díjat fizetni az érettségi újraírásáért?


Mellékkérdés, ha valaki tud erre választ: szintemelőért kell fizetni, ha 13.-ban teszem le?


Nem mintha számítana abban, hogy újrateszem/leteszem-e őket, de azért jó lenne tudni, hogy előre félretegyek rá az ösztöndíjamból.



jún. 25. 14:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha legalább kettesre sikerült, akkor nem írhatod újra. Legközelebb az érettségi bizonyítvány megszerzése után mehetsz ebből a tárgyból középszinten, ami viszont már fizetős lesz (ismétlő vizsga). Ha megbuktál/nem mentél el szóbelire, akkor egyszer mehetsz ingyen javítani.

Szintemelő érettségit ingyen tehetsz belőle.

jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen kell fizetni èrte

Csak az 1. ingyenes

jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 Ezt ma hallottam először egy másik gyakoris kommentben. Más is van közülünk az osztályban, aki ősszel újra szeretné írni, mert nincs megelégedve az eredményével. De ha nem tehetjük újra, az baromi szar, mert ez kötelezően előrehozott volt, tehát nem volt választásunk, mégsem javíthatunk belőle, csak legközelebb a 13. utáni ősszel, amikor én már egyetemre tervezek járni. De szintemelőt azt lehet tenni, mert az gyakorlatilag nem ugyanaz az érettségi. Most menjek el abból emeltezni, ami középszinten a legrosszabbul sikerült, vagy mi? Bár őszintén, mivel töriről lenne szó, ez a tantárgy eléggé tanulás kérdése, szóval lehetséges volna nagyon is, hogy jobbat írjak emeltből, mint középből, ha megfelelően készülök, mert ez tényleg elég gyatra lett (54%). De azért majd még utánakérdezek ennek ősszel, csak addig nyilván nyáron rendesen készülnöm kéne még így is.
jún. 25. 18:08
 4/10 anonim ***** válasza:
86%
Nem ajánlok töriből emeltet, ha nem feltétel az adott szakon. Sokkal nehezebb mint a közép, nem hiszem hogy fel tudnál rá ennyi idő alatt készülni, ha a közép 54% lett.
jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
#3 Jogos az elkeseredésed. A kormánynál lehet reklamálni, ezt ugyanis ők rendelték így.
jún. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Elfogadható érettségi tantárgyként a megcélzott szakon, egyik a matek lesz, az tuti, a másik meg lehetne a töri vagy a szakmám. De mivel matekos szakmám van (pénzügy-számvitel), ezért az nyilván jobban sikerülne. De azért egy próbát megér. Meg annyira meg akarom tanulni a törit, mert nagyon zavar, hogy ennyire tájékozatlan vagyok, pedig amúgy érdekesnek találom a történelmet, csak eddig mindig lusta voltam a humán tantárgyakhoz. Amúgy a törivel az volt a gond, hogy a hosszú esszéhez egy betűt nem írtam. Részben, mert alig negyed órám maradt rá, részben, mert nem voltam tisztában azzal a konkrét témával. Ha nem lett volna a hosszú esszé, akkor az írásbeli 46% helyett 69%-os lett volna, ami nem kis eltérés. Az első felét egészen jól, mindig olyan 65-70%-osra meg tudtam írni gyakorlásnál, úgy, hogy rengeteg témával nem vagyok tisztában, legfőképp azokkal, amiket kilencedikben (digitális oktatás alatt) vettünk.


De ha mondjuk az egész nyaramat erre szánom (nincs semmi dolgom), illetve jövő tanév közben is rendszeresen tanulnék, akkor menne? Őszintén, még jól is eshetne, mert most minden humán tantárgyunk kiesik, jövőre csak szakmánk lesz, ez meg kisebb változatosságot vinne a tanulnivalóba.

jún. 25. 19:24
 7/10 anonim ***** válasza:

"kötelezően előrehozott volt"

Ez hogy lehet? Mi történt volna, ha nem írod alá, hogy jelentkezel az érettségire? Hiszen a jelentkezés önkéntes. Senki sem kényszeríthet rá. Szóval mi lett volna a következménye, ha nem jelentkeztél volna rá?

tegnapelőtt 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7, ez technikum. Más, mint a gimnázium.
tegnapelőtt 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De mi lett volna, ha nem írja alá, hogy ő máris jelentkezik érettségire töriből?
tegnapelőtt 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#9 Ez egy remek kérdés. Bírom az ilyen kérdéseket, kár, hogy nem fogom megtudni rá a választ. Nyilván nem mentem volna, hisz akkor nem jelentkeztem volna. Bár előbb írták volna szerintem be helyettem vagy az osztályfőnök vagy az igazgatónő, mintsem, hogy engedték volna, hogy ne jelentkezzek. De ha feltételezzük, hogy teljes mértékben az én döntésem, akkor ugye nem is írhattam volna jelentkezés nélkül. De hogy ennek milyen következménye lett volna intézményen belül, azt nem tudom. Arról fogalmam sincs, hogy házirendben vagy bármiféle iskolai szabályzatban van-e arról szó, hogy kötelező volna. Lehet, hogy hivatalosan nem kötelező, csak az erősebbnél is erősebben ajánlott, hiszen 13.-ban már nincsenek közismereti tárgyaink, így aki nem foglalkozik külön a tananyaggal, az úgy is felejteni fog, mire az érettségiig jutna.


Ez emlékeztet egy kérdésre ( https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__magya.. ), ahol én írtam, hogy nálunk nem engedték az előrehozott angolt, ha nem voltak meg bizonyos tanulmányi követelmények, holott elméletileg (avagy a többi válaszoló szerint) az iskola nem szólhatna bele ilyesmibe, mert ez teljes mértékben a tanuló döntése lenne.

tegnapelőtt 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!