Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE Skandinavisztika szakon...

ELTE Skandinavisztika szakon melyik nyelvet válasszam? Norvég vagy svéd?

Figyelt kérdés

Még ugye nem vettek fel, de ezt a szakot jelöltem meg elsőnek. Sokkal jobban érdekel a norvég, de többektől is azt hallom/olvasom, hogy a svéd keresettebb, viszont húzósabb is. Tényleg húzósabb? Milyen a hangulat? Tanárok milyenek? Hogy látjátok melyikkel könnyebb elhelyezkedni?

Sajnos nincs a közvetlen környezetemben olyan ide járna, szóval tényleg mindenre kíváncsi lennék, tapasztalatokra, személyes véleményekre stb. :)



jún. 24. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Ex skandis here!


En beszelem mindkettot, sajnos lassan 10 eve jartam oda szoval nem tudom most milyen a tanari felhozatal, de sveden tenylegesen vert izzadtunk .. a norveg egyebkent szerintem egy egyszerubb nyelv, itthon tenyleg keresettebb a sved viszont a norveggal is el lehet helyezkedni viszonylag eleg jo fizuert ( en svedes meloval kezdtem most kaptam ajanlatot norveg nyelvu meloert.)


Egyebkent ha az egyiket megtanulod a masik mar csipobol fog jonni, erre szoktak mondani hogy a norvegok megertik a svedeket, a svedek nem a norvegot 😃


Ha esetleg ugy gondolod hogy birnad akkor meg bejatszhatod hogy az egyik lesz a foszakod a masik pedig a minor mellette de 2 nagyon hasonlo nyelvet egyszerre elkezdeni baromira faraszto lenne es valoszinu keverned is eleg kemenyen a nyelveket .


Ha mas nem egyebkent 2-3.evben felveheted a masik nyelv kezdoit, aztan meglatod hogy tenyleg nagyon egyszeruen osszekeverheto de akkor mar az egyiket viszonylag jol tudod beszelni.



Svednel ha meg mindig az a modi, mar masodik oran 10 mondatos forditasokat kellett irjunk ( a hirhedt 10 mondatosok) es ilyen csudi mondatok voltak mint a “Kinga rajott hogy mar nem sut a nap es ezert fejbevagta a depresszio” 😅 Szerintem a mentorprogram meg mindig megy, aminek az volt a lenyege hogy minden elsoeves melle adnak egy 2-3.evest es vele gyakorolhatsz , ez amugy baromi nagy segitseg volt :)

jún. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!!:)) Tényleg annyira jó lenne frissebb skandisoktól is hallani, hogy mi a helyzet mostanság, remélem még jön egy-két válasz.


Azt hagy kérdezzem meg még, hogy mennyire nagy a hangsúly az irodalmon vagy történelmen? Sajnos nem volt esélyem elmenni nyílt napokkor, így tényleg csak az itt olvasottakból, a szakleírásból és a honlapból tájékozódtam. Ha jól tudom az első két félév a nyelv tanulásából áll, de utána miken van a hangsúly? Utána végig nyelvészet, történelem, kultúra, irodalom? Vagy vegyesen tanultátok a nyelvtanulás közben ezeket?

jún. 25. 14:30
 3/3 anonim ***** válasza:

Termeszetesen van nyelvtanulas is a tobbi evben, de a nyelvi alapvizsga utan a kulturfoldrajz, tortenelem es irodalom is nagy szerepet kap :)


Anyanyelvi lektorok vannak, igy altalaban az a felallas hogy elso 2 felevben tenyleg csak a nyelv, majd nyelvi alapvizsga es onnantol mar nyilvan megy mas is :) a magyar anyanyelvu tanarok magyarul tanitanak nyilvan viszont az elso felevben is mar van olyan nyelvora ami anyanyelvi lektorokkal van veluk angolul megy az elso felevben, a masodik felevben mar nem szivesen szolalnak meg angolul ott mar azert kell az alap tudas 😄 tulelni csak ugy lehet ha az ember plusz energiat fektet bele otthon maskepp szerintem eleg nagy buko. Norvegbol nem tudom hogy ugyanez van e , svedbop nem kell szotart venni pl, van az eltenek egy online platformja sved szotarhoz, igy legalabb nem kell azt is valahol csillagaszati osszegekert beszerezni 😄


Szvsz : igen az elso 2 felev nyelvtanulasrol szol meg par toltelektantargyrol utana pedig jobban bele lehet asni magunkat a kulturaba, tortenelembe es irodalomba :) ha az adott szakod specializalojat valasztod minor helyett akkor megjobban beleashatsz a dolgokba

jún. 25. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!