Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Holnap szóbelizek és nagyon...

Holnap szóbelizek és nagyon félek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Holnap szóbelizek és nagyon ideges vagyok miatta. Fognak segíteni a tanárok szerintetek, ha látják, hogy tanultam valamennyit? Általánosságban szoktak segíteni?

jún. 23. 12:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen tárgyak?

Igen, a saját tanáraid segíteni fognak, nem kell izgulnod.

Emelteken már voltál? Annál szerintem sokkal egyszerűbb a közép

jún. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Holnap magyar és történelem, mert a matekom sikerült, abból nem kell szóbeliznem szerencsére.


Nem voltam még emelten, mert technikumba járok, mindenből középszinten érettségizek.

jún. 23. 12:24
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ah, és akkor hova mész tovább?

Amúgy nem olyan nagy dolog, tényleg ne izgulj.

jún. 23. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Még van egy évem, jövőre érettségizek angolból illetve ugye a szakma. Nem megyek tovább egyenlőre.
jún. 23. 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:
43%

Hát, ne félj.


És tanuld meg az egyenlőre és egyelőre közti szavak közti különbséget.

jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
37%
ne parázz! Este megnézed a meccset. Ha nyernek a magyarok akkor holnap mindenki jól fog érettségizni.
jún. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 IgaziÚriember ***** válasza:
62%

"Fognak segíteni a tanárok szerintetek, ha látják, hogy tanultam valamennyit?"


Nem, nem az a feladatuk, hogy segítsenek, hanem az, hogy konstruktív módon osztályozzák a feleletedet az elhangzottak alapján figyelembe véve, hogy mennyire vagy képes logikusan, rendszerezetten elmondani az adott tételt lehetőleg összetett mondatokban, szakkifejezéseket használva és figyelve az egész előadásmód dinamikájára, hogy informatív és gördülékeny legyen. Ezen szempontok alapján fognak értékelni, viszont ha erre nem vagy képes és csak hebegsz-habogsz össze vissza rendszertelenül akkor vélhetően elégtelen lesz a feleleted érthető módon.

jún. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Segítenek, nem az a céljuk, hogy ne legyen érettségid. Nálunk voltak nagyon buta diákok, a vizsgáztatók már kb. a szájukba adták a megoldásokat, csak hogy átmenjenek egy kettessel.
jún. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nyertünk. Nálam holnap senki sem fog póttételt húzni.


Hajrá Magyarok! Hajrá Érettségizők!

jún. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Tényleg nem kell izgulni, én 3 tantárgyból szóbeliztem (magyar, emelt történelem, emelt angol), és mindegyik pozitív élményként maradt meg, nevetségesen túl aggódtam. Attól függetlenül, hogy kellene-e/szabályos-e, a legtöbb helyen középszinten segítenek. Ez nem azt jelenti, hogy nem kell tanulni, de ha elakadsz, ki tudják húzni belőled azt, amit megtanultál.

Sok sikert!

jún. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!