Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha a Wekerle Sándor üzleti...

Ha a Wekerle Sándor üzleti főiskolán elvégzem a Gazdaságinformatikus szakot, akkor mire számíthatok, a munkavállalást illetően?

Figyelt kérdés

jún. 20. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:
81%
Arra hogy önmagában ez édeskevés az elhelyezkedéshez tekintve, hogy a junior piac szinte halott úgyhogy minél előbb kezdjél el gyakornokoskodni már az egyetemi évek alatt valamint szabadidődben nyomasd a projekteket, referenciamunkákat, hogy legyen egy masszívabb github profilod amivel /talán/ eljutsz arra a szintre, hogy szóba álljanak veled a munkáltatók.
jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Persze, érdekel is a dolog, azért gondoltam erre. Csak nem tudom, hogy akkor megéri e. Mert ezt egy középfokú szakképesítés mellett is lehet csinálni.
jún. 20. 17:02
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Az első válaszoló összefoglalta a lényeget.
jún. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én értem az első válaszolót, de nem releváns a válasz a kérdés szempontjából. Mert, mint említettem volt, amit ő írt, vagyis, hogy gyakornokoskodjak, és készítsek referenciát ezerrel, azt egy KÖZÉPFOKÚ képzés elvégzése közben is simán meg lehet valósítani.


Itt tehát a kérdés az, hogy ez a diploma jelent e előnyt, valamilyen plusszt, fizuemelést esetleg előrelépést, vagy maga a főiskolának nincs akkora presztizse? Nekem tökéletesen megfelelne, szimpatikus is az intézmény, de a véleményekre kíváncsi lennék, mert nem ez a legerősebb szak a földön, ha mondjuk a fizut nézzük.

jún. 22. 17:58
 5/8 anonim ***** válasza:
A mintatantervet elnézve elég gyengécske, nem feltétlen a papír alapján fogsz előre lépni, kivéve ha már most szakmában dolgozol, akkor megkönnyíti. Viszont a hallgatói jogviszony előnynek számít, mivel a cégek így szívesebben alkalmaznak gyakornoknak. A főiskolának valóban nincs lényeges presztizse. Egyébként gazdaságinformatikusként annyira azért nem rossz a fizetés, a tíz legjobban fizető mesterképzés közt van, és az alapképzések között is a legjobb 20.
jún. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor igazából nem rossz a dolog szerintem. És mit kellene csinálni, mi a munkakör? Vagy vegyes a dolog?
jún. 22. 20:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazából elég vegyes, az IT elég nagy, ebből adódóan elég sok mindent csinálhatsz. Lehetsz szoftverfejlesztő, project menedzser, esetleg adatelemző. Amelyik állások szimpatikusak, azokat érdemes megpályázni. A schonherz.hu-n jobban utánanézhetsz
jún. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
jún. 23. 17:05

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!