Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szabad bölcsészet szak mennyit...

Szabad bölcsészet szak mennyit ér manapság, 2024-ben?

Figyelt kérdés

jún. 14. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Ez így elég tág fogalom, attól függ mit tudsz kihozni belőle.
jún. 14. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Ha a kérdés arra vonatkozik, hogy bármilyen más szaktudás, nyelvtudás, képesítést, tapasztalat nélkül mit fog érni a munkaerőpiacon ez a papír, akkor a válasz erre annyi, hogy elmondhatod, hogy van egy diplomád. Pont.
jún. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit konkrétabban kérdezz, bár félek, hogy megint az a kérdező, aki majd lehülyéz minden válaszolót...
jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyira jó, hogy elmondhatod, felsőfokú végzettséged van. Egyébként a gyakorlatban szerintem értéktelen, viszont szerencsére a mai munkaerőpiacon egyre kevésbé érdekes a papír. Én azt látom, hogy egyre több helyen sokkal többet számít a papírnál az, hogy a valóságban, a gyakorlatban ténylegesen mit tudsz. Magától az ember képességeitől rengeteg függ, elvileg mérnökként is kiköthetsz a Mekiben, ha egyébként tehetségtelen, életképtelen vagy, és valószínűleg egy szabad bölcsészet szakot végzett ember is futhat be nagy karriert, akár teljesen más pályán is mint amit tanult. Az más kérdés, hogy arányaiban hány igazán életrevaló ember van azok között, akik a szabad bölcsészetre mennek...
jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

#5: tudom, hogy ezt is törlik, de elárulom most már, hogy mindkét váalszodat én jelentettem.


Puszi.

jún. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Annyit ér, amennyit 2023-ban.
jún. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
81%

A legnagyobb hátránya hogy nem piacképes. Kifejezetten egyik munkakörben sem keresik. Arról sajnos nem tudok véleményt adni hogy mennyire érdekes maga a szak.

Maga a bölcsész irány viszont nagyon sokoldalú. Pl. a nyelvi szakok amik különleges nyelveket tanítanak kifejezetten hasznosak, a külföldi multiknál igen keresettek. Több ismerősöm is nyelvi szakot végzett, hamar el is tudtak helyezkedni, egész jó fizetéssel.

A legtöbb egyetemen ezek kis létszámú, családias szakok, tehát még élvezhetők is lehetnek.

jún. 17. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!