Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Erdős Pál kollégiumba bármilye...

Erdős Pál kollégiumba bármilyen karról lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés
Vagy az szak koli? Tapasztalatok? Most állok egyetem előtt és a kollégium a terv! Más ELTE kollégiumi vélemenyek? A GTK karra megyek amúgy!

jún. 14. 11:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Erdős kollégista vagyok, szerintem ez az egyik legjobb ELTE koli, talán még a KCCSK és az újonnan nyitott ZUK vetekszik vele.

Maga az Erdős sem régi, talán 2019-ben adták át, előtte évekig zajló felújításon esett túl. Ami előnye más kolikhoz képest: 2-3 fős szobák, vadiúj bútor, jó állapotok, gigaerős internet (ha épp online órád/vizsgád lenne) és a kedvencem: minden szobához külön fürdő jár, nem pedig közös nudizás. (Sajnos ezek nem minden ELTE koliban adottak, pl. egy évet a VUK-ban húztam le, na az egy lepukkant munkásszálló, ahova csak folyamatban lévő penicilin kúrával költözz be, különben egy hét alatt gombás tüdőbajt kapsz. Ha nem hiszed, nézd meg a Google értékeléseit.)

Egyetlen hátránya talán az Erdősnek, hogy nincs olyan erős közösségi élet, mint pl. a KCCSK-ban, ha esetleg erre vágysz. Ja, meg egyesek szerint messze van az egyetem épületeitől, de rengeteg busz sőt vonat is jár, amivel el lehet jutni bárhová gyorsan. Röviden: én ajánlom az Erdőst, jól felszerelt, jó állapotban lévő és nyugis koli.

Sajnos a szomorú hír, hogy semmi nem garantálja, hogy ide fogsz kerülni, ha ide jelentkezel: az ELTE kollégiumi felvételi eljárása ugyanis központi, tehát ha eléred a kellő ponthatárt, azzal csak azt biztosítottad be, hogy valamelyik ELTE koliba felvesznek. Elvileg meg lehet adni egy preferenciasorrendet, de mivel az emberek legtöbbje köztudottan az Erdősbe vagy KCCSK-ba akar bejutni, ezért nagy eséllyel nem ide vesznek majd fel, hanem egy kevésbé népszerű és rosszabb koliban marad hely... de soha ne hagyjon el a remény!

jún. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Legalább 460 pontom lesz! Az elég lehet arra, hogy egyáltalán központilag bekerüljek a kolikba? Sajnos kerestem a felvételi eljárásokat, de nem igen találom, hogy mikre mennyi pont jár!
jún. 17. 19:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem mulik azon hogy a kozponti felvetelin mennyi pontod van. Elso eveseknel csak a 2 hozott tantargyat nezik, a tavolsagot, az egy fore juto jovedelmet stb stb. 10 evvel ezelott mikor meg en jelentkeztem volt olyan akit nem vettek fel pedif Bekescsaba utan lakott valahol x kilometerre valami nevenincs faluba mert nem kapott sok pontot az wgy fore juto jovedelem miatt
jún. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!