Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány ponttól lehet szóbelizni...

Hány ponttól lehet szóbelizni matekból?

Figyelt kérdés
Nekem ritka kevés pontom lett így is van rá esély vagy kell egy bizonyos pont határ?

jún. 11. 20:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy 12 pont felett mehetsz szóbelizni.
jún. 11. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Középszinten 12 és 24 pont között kell szóbelizned. Emelt szinten meg ha elértél legalább 13 pontot akkor így is úgy is szóbelizel.
jún. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És ha nincs meg ez a 12 sem akkor ugrott? És mehetek pót érettségire belőle? 🤔
jún. 11. 23:10
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#2, nem teljesen.


Az a szabály, hogy minden vizsgarészen el kell érni 12 SZÁZALÉKOT ahhoz, hogy érvényes legyen az érettségi. A közép matek írásbelin 100 pontot leht elérni, ennek 12%-a 12 pont. Azonban az emelt matek érettségin 115 az elérhető pontszám, annak a 12%-a pedig 13,8, tehát 14 pontot kell elérni.


Ha közép matekon nincs meg a 25 pont, de a 12 pont igen, akkor kell menni szóbelizni. A szóbeli 50 pontos, tehát a maximálisan elérhető pontszám így 150 pont, ennek a 25%-a 37,5, vagyis összesen 38 pontot kell összeszedni a 2-eshez. Akárhogy is, a szóbelin minenképp eléred a 12%-ot, tehát azzal nem kell foglalkoznod.

jún. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem ne akarj érettségit ilyen gyatra matekkal. Nem kell mindenkinek érettségi, lehet szakmát is tanulni.
jún. 12. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg a középszintű matek írásbelin a 12 pontod akkor sajnos buktál az érettségin matekból. Javító érettségire utasítanak matematikából.
jún. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Van szakmám 5ös amúgy se oktass egy. Kettő esti gimibe járok 3 év kihagyás után lofaszt nem tanultam matekból itt úgy kell be járni hogy el várják hogy te mindent tudj és nem tanítanak meg a nulláról . Engem annyira nem hát meg a többi szuper lett a matekra számítottom októberben pótolom és kész még van rá esélyem nem hiszem hogy a te véleményed fog meg tántorítani okos tobiás 🤔
jún. 12. 12:19
 8/8 anonim ***** válasza:
5. Huuu de okos vagy. Képzeld pl vendéglátásban sok helyen úgy maradhatsz pl árufeltöltő vagy úgy kapsz béremelést, ha van is mellette érettségi. Nem kell mindnek 5-ösnek lenni, csak legyen meg. Amúgy meg senki nem kérte a véleményed, lehet a többi tárgya jól sikerült csak sose ment neki a reál tantárgy. Nem azt mondta, hogy orvosira készül, hanem csak egy érettségit akar szerezni.
jún. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!