Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak nekem lett roszabb a...

Csak nekem lett roszabb a 2024-es egyetemi pontszamitas ?

Figyelt kérdés

Tavaly felvételiztem az Elte pszichológia alap képzésére, 468 pontot értem el , de sajnos úgy alakult hogy akkor nem tudtam elkezdeni a képzést..:(

Idén is jelentkeztem, és eddig teljesen nyugodt voltam a pontszámaimat illetően, de a felvi kalkulátora most azt írja , hogy legjobb esetben is csak 411 pontom lesz idén.

Lehetseges ez hogy ennyit valtozott a pontrendszer egy év alatt, ilyen negatív irányba??!!

Minden érettségim 98-100%, viszont csak egy emeltem van, és ledobbentem, hogy a 100% most már csak 67 pontot ér, wtf…

Ez a felismerés teljesen letaglózótt.. már nyilván nincs idom megcsinalni egy újabb emeltet, de álmaiban sem gondoltam volna , hogy ez így lesz…

Ti mennyi ponttal számoltok? Nektek kedvezőbb , vagy rosszabb az idei pontszamitas?:((



jún. 4. 06:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, de azt azért már régóta lehetett tudni, hogy a középszintü már csak max 67%-ot ér... Pedig én nem is felvételizek idèn. Sajnálom, hogy így jártál, de erre lehetett számítani.
jún. 4. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Részvétem, esélyed persze van rá, hogy felvesznek, de pengeélen táncolás.
jún. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem jó, hogy a tényleg nagyon jó emelt és közép nem előzi be a 2 emelteseket, mint eddig és a nagy pontszámhoz kell a két emelt, hiszen eddig jellemző volt a hasonló vagy akár jobb pontszám egy gyengébb emelt miatt az 1 emeltesek javára.

Sajnálom kérdező, hogy így jártál, viszont sokan mások is, (ismerőseimnek is 10-40 pont között van kevesebb tavalyhoz képest) így benne van az is, hogy ezekhez mérten csökkenni a ponthatár és egyáltalán nem lesznek relevánsak ez előző évek pontjai. Sajnos nem tudni.

Esetleg nézd meg, hogy mivel szerezhetsz intézményi pontokat. Az SZTE (ha megjelölted) csinálja például a Courseraval a tanulás tanulását ami 5 pontot ér. Esetleg az ELTE és a további megjelölt egyetemeidnél is van ilyen lehetőség!

Ha minden kötél szakad talán pótfelvételin meghirdetik újra a szakot más (vidéki) egyetemeken amiket nem jelöltél, oda elég lehet, természetesen ha megugrod az általános eljárásban a ponthatárt.

jún. 4. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
2018-ban érettségiztem. Azóta fele annyit ér :D
jún. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves válaszolok❤️

Már megtanulhattam volna , hogy ezzel a kormánnyal sohasem vagyok biztonságban, mégha tavaly úgy is nézett ki;(

Mindenesetre azért szánalmas húzás , hogy a 45%os emelt érettségi többet ér mint a 100% közép😂

Plusz a sok intézményi pont a vallási hovatartozásra stb …🥸

jún. 4. 22:55
 6/10 anonim ***** válasza:
55%

Perszee, azért az nem túl jó, hogy egy 45% már többet ér, mint egy nagyon jó közép. Inkább a magasabb százalékoknál tartom ezt fontosnak. A saját példámból indulok ki, hogy volt emelt és közép angolom (mindkettő 85+%, a közép kicsivel jobb százalékkal) egy felsőfokkal és pont úgy jöttem ki, hogy a közép angolom így többet ért. Én csak ezért pártolom az emelt többet ér dolgot, mert nem éreztem fairnek, hogy a B1 értékű közép ennyivel több.

De persze igazad van kérdező, így muszáj emeltezni, mert már az is megéri egy 100% középhez, hogy 45% emelted legyen ami természetesen össze sem hasonlítható.

Drukkolok neked a felvételin! ☺️(hármas voltam.)

jún. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Más egyetemeken is megjelölted a szakot? Az új pontszámítási rendszer miatt nem lehet pontosan tudni, hogyan alakulnak a pontok, én is nagyon kíváncsi leszek, habár azt gondolom, 411 pont az ELTE-re nem lesz elég, de hátha valamelyik vidéki egyetemre jó lehet. Nagyon sajnálom, hogy így jártál, de azért már egy 1-2 éve lehetett hallani erről az új rendszerről.

Én is pszichológiára jelentkeztem, első helyen az ELTE, 2 éve érettségiztem, szakot váltok. Az eddigi pontszámítási rendszer szerint 438 pontom lett volna a már meglévő eredményeim alapján, ez úgy jött volna ki, hogy egy 90%-os közép magyar és egy 84%-os emelt angol duplázva és 90 pluszpont, 50 az emeltért és 40 egy német felsőfokúért. Ez a pontszám nem rossz, de nagyon határeset, azt hiszem csak Szombathelyre vagy a SZTE-re lett volna elég (talán ott pont ennyi volt a ponthatár, nem emlékszem). De elég lett volna egy tárgyból újra mennem, angolból és kész. Az idéntől érvényes rendszer szerint viszont csak 420 pontom lett volna, szintén az emelt angollal, illetve nekem volt egy emelt spanyolom választottként, de az csak 76% lett, a duplázáshoz ez gyenge eredmény. Számomra az az előnyös ebben az egészben, hogy pszichológiára a legtöbb egyetemen elfogadnak 2 nyelvet is érettségi tantárgynak, én ezt tudtam kihasználni, elmentem újra egy emelt angolra és egy emelt németre. Ha csak az egyik tárgy lehetett volna továbbra is a nyelv, akkor ráfáztam volna, mivel az emelt magyar vagy matek nekem alapból kilőve, emelt törire vagy bioszra pedig nagyon sokat kéne tanulni és nem azt mondom, hogy lehetetlen ,de azért jóval nehezebb lett volna magas, 90% körüli eredményt elérni a duplázáshoz, nem is biztos, hogy sikerült volna. A törinek meg semmi értelme nem is lett volna a pszichológia szempontjából, feleslegesnek éreztem volna...


Az persze tényleg hülyeség, hogy egy elég gyenge emeltre akár több pont járhat, mint egy erős középre. Vannak olyan egyetemek/karok (pl. ELTE TáTk, ha nem tévedek), ahol megvan, hogy 80% feletti középszintű érettségi esetén is adnak pluszpontot, amennyiben abból számítod a pontjaidat, szerintem ez egy jó dolog, jó lenne, ha így lenne mindenhol.

jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szerintem mivel ez lesz az első felvételi szezon ebben a rendszerben, ezért ugye nincs viszonyítási alap, és úgy fogják "lejjebb vinni" a pontszámokat, hogy a tavaly utoljára jelentkezett embernek kiszámolják azt, hogy az idei felvételi rendszerben hány pontja lenne, és azt kell majd megugrani. Egyébként is idén elég nehéz 400 fölötti pontszámot összeszedni, és ez legalább két emelt nélkül szinte lehetetlen is. Két emeltet meg egy középiskolás nem biztos hogy megengedhet magának a közismereti tárgyak mellett.

Legalábbis nekem ez a tippem, az már más kérdés hogy nem titkoltan szét akarják kapni az itthoni felsőoktatást :DD

jún. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 Soha nem az előző évek alapján számolták a ponthatárt, most sem így fogják. A viszonyítási alap a többi jelentkező. Ha egy szakra felvehető 100 ember, akkor megnézik, ki a 100. legmagasabb pontszámot elérő ember, és meghúzzák ott a ponthatárt. Senkit nem érdekel, tavaly kit hány ponttal vettek fel, van egy max. létszám minden szakon, amit tartaniuk kell.
jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, azzal a különbséggel, hogy számítottunk rá, hogy idén a közép pontszámok átminősítése miatt nem jutna be, ezért elkezdte az egydtemet tavaly minden ellene szóló körülmény ellenére.
jún. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!