Milyen szintű matematikai feladatokra lehet számítani a kertészmérnöki szakon?
Akármennyire modortalan bunkó fsz az első, igazat mond. Van valamennyi alapozó matek, de abszolút nem kell tőle félni. Tisztában vannak azzal, hogy itt nem erős elméleti hátterű tudományt oktatnak, hanem sokkal inkább szakembereket képeznek.
#1 Mielőtt visszaszólsz, garantálom, hogy több matekot tanultam egyetemen, mint te:D
1:
Hát igen, pl. mint a mérnök kolléganőm, aki színvonalas mérnöki szakot végzett, de a szűk szakterületén kívül semmihez sem tud hozzászólni, legyen az töri, nyelv, akármi. 0 lexikális tudása van.
vagy itt vagy te, láthatóan borzasztóan kiegyensúlyozott vagy és bő szókinccsel rendelkezel. Mint vmi hőzöngő alkesz egy dohánybolt előtt.
Vicces ez a hatalmas mérnöki gőg, mert a legtöbb proli mentalitású, egyszerű gondolkodású embert pont mérnökök között láttam Magyarországon.
Bár én nem akartam először belemászni ebbe, de ha már így alakult, én is regálok az 1-es válaszára.. akinek amúgy köszi,mert a kérdésemre lényegében megkaptam a választ, de:
1) A diploma (akár mérnöki, orvosi,stb.) nem feltétlenül fokmérője az intelligenciának (az EQ tekintetében pedig egyáltalán nem mérvadó),
2) "kertészmérnöknek nem a legélesebb kések mennek" - állítja az, aki számára a világ csak fekete és fehér és sztereotípiák mentén ítéli meg az embereket. Szomorú, hogy ma ott tartunk, hogy a nem presztízs szakmákra ne jelentkezzen jó tanuló, mert akkor automatikusan hülye lesz. Inkább csinálja azt, amihez nincs kedve és néhány év alatt kiég. Ja, tök buli.
3) "olyan dinasztiába születtek" - van róla fogalmad, kedves 1-es, hogy bizonyos vállalkozásokban az általad emlegetett "beleszületés" micsoda felelősséggel jár, és hogy egyes szakmákban iszonyatos munkát kell letenni az asztalra, annak ellenére, hogy "beleszülettél"? Kár, hogy az emberek csak a hátteret látják, az ölbepottyant lehetőséget, azt, hogy azzal kezdeni is kell valamit az életben, azt nem.
Remélem, Te "Valódi mérnök" vagy :) és bízom benne, hogy egy szép napon elfelejted lenézni a "csekély értékű" mérnöktársaidat is, vagy hogy csak én éreztem ezt a lenézést a kommentedből..
Abban is bízom,hogy átjön az írásom lényege, a mosolygós fejet sem passzívagresszív stílusban, hanem őszintén írtam! Emelem kalapom azok előtt, akik hardcore nyomják a matekot, ezáltal erősebb mérnöki szakokon is jeleskednek, de kérlek, mások lenézésétől emberileg nem leszel több. Azt is remélem, hogy találkozol majd olyan emberekkel, akik egy "vézna szakmával", büfészakkal, egyébbel nagyon sokra vitték az életben és változik a véleményed a világról.
Egymás csesztetése helyett legyen már egy kis béke. Köszi.
Első éves kertészmérnök hallgató vagyok a MATE-n, szóval már van egy kis rálátásom a dolgokra. Első félévben volt matek és egyáltalán nem volt vészes (határérték számítás, deriválás meg integrálás volt). Én mondjuk szerettem a matekot gimiben is, szóval nekem nem okozott kihívást, de azok is simán meg tudták szerezni a megajánlott jegyet, akik nem voltak annyira jók matekból. Ha figyelsz a gyakorlatokon és otthon is gyakorolsz egy kicsit, akkor könnyedén meg tudod szerezni a 4-est, még akár az 5-öst is. Másodévben van biometria (amit most alkalmazott statisztikának hívnak), ami szintén matek. Felsőbbévesektől hallottam, hogy ez már egy kicsit húzósabb, de gyanítom, hogy ez sem teljesíthetetlen. Van még egy-két tárgy, ahol vannak számításos feladatok (pl: biofizika), de ezek sem voltak vészesek. Összességében tehát nem a matek a szórótárgy a kertészetin, más dolgokon van a hangsúly (bár azt nem tudom, hogy a többi egyetemen mi a helyzet, de szerintem nincsenek lényeges különbségek e tekintetben).
És akkor eltérve az eredeti kérdésedtől: a kertészmérnök egy olyan szakember, aki kertészeti növények üzemi méretű termesztésével és az ehhez kapcsolódó segédtudományokkal (ld. növénynemesítés, növényvédelem, talajvédelem, ökológiai gazdálkodás stb.) foglalkozik. Ebből adódóan elég sok természettudományos tárgyunk van, főleg biológiás és kémiás: növénytan, növénygenetika, sima kémia, biokémia, élettan, talajtan és még sorolhatnám. Másodévtől jönnek a szakmai tárgyak; gyümölcsfaj ismeret, kertészeti gépek, biotechnológia, az összes kertészeti kultúra (gyümölcs, szőlő, zöldség, gyógynövény stb.) termesztéstechnológiája és még rengeteg minden. A tájrendező- és kertépítő mérnök, még ha első hallásra nagyon hasonlít is a kertészmérnökihez, teljesen más dolgokkal foglalkozik: Tájrendezéssel, kerttervezéssel, tájrehabilitációval, hogy csak egy pár dolgot említsek. Ehhez mérten ők sokkal kevesebb kémiát, biológiát tanulnak, viszont sokkal több informatikát (térinformatika), geodéziát, szerkezettant, településrendezést, sőt még művészettörténelmet is tanulnak. (a tantervüket meg tudod nézni az egyetem honlapján, ott bővebb képet kapsz erről). Látható, hogy sok dologban eltér a két szak, és ha tényleg a tájépítészet érdekel, akkor nem biztos, hogy a kertészmérnökivel jól jársz. Ha viszont tényleg csak levelezőn tudnád a bsc-t elvégezni, akkor valóban még a kertészmérnök áll legközelebb a tájépítészethez. Fontos azonban kiemelni, hogy a tájépítész msc-nél nem fogják elfogadni teljes kreditértékkel a kertész bsc-t, ami azt jelenti, hogy fel fognak venni, csak egy csomó tárgyat pótolnod kell majd. Ezt mindenképp vedd figyelembe szerintem.
Remélem tudtam segíteni, ha van bármi kérdésed, akkor írj nyugodtan (bár a levelezős munkarendről, meg a tájépítész szakról nem tudnék többet mondani annál, mint amit itt leírtam, de a kertészmérnökiről szívesen mesélek).
Kedves 8-as! Nagyon szépen köszönöm ezt a szuper összefoglalót, nagyon hasznos dolgokat írtál! Igen, a tárgyak pótlásával képben vagyok, de sajnos számomra más út nincs. :( :) Nem kizárt, hogy még keresni foglak!
Hálásan köszönöm még egyszer!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!