Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kislányom augusztus legvégén...

Kislányom augusztus legvégén lesz 6 éves, így iskolaköteles. Menjen suliba, vagy maradjon oviba?

Figyelt kérdés
Óvónénik szerint abszolút iskola érett, én nem azt így érzem. Megyünk majd pszichológus felmérésére. Ti mit tennétek? (egyébként is "koraszülött" 37 héten született, ha nem "siet" ennyire, most nincs ilyen problémánk😅
márc. 14. 21:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha érett, menjen. Azzal együtt mondom ezt, hogy vagy egy júniusi, koraszülött évvesztesem, akinek valóban szüksége volt rá, és két őszi, majdnem 7 évesen iskolába ment gyerekem, akiknek meg semmi hátrányuk nem volt az "évvesztességből". De direkt nem kepesztettem volna érte, hogy visszafogjam őket.
márc. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Nekem van egy ismerős családom, ahol 2.-os a gyerek, és bár agyilag teljesen iskolaérett, viselkedésileg nem. Ők így utólag jobbnak tartották volna, hogyha annak idején visszatartották volna.
márc. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
19%
Maradjon egy évet szerintem oviban, jobban jár vele.
márc. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Erről a bizottság dönt majd. Feltéve, hogy nem idén augusztusban lesz 6, mert akkor már lecsúsztatok a hátáridőről.
márc. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
4.Szövegértés nem megy?
márc. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A 37. Hétre született gyerek nem koraszülött.

Egyébként ha az óvónők szerint is iskolaérett, miért ne menne? Mármint a legtöbb ilyen esetben csak halálra unja magát a gyerek az oviban ha marad még egy évig.

márc. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A Nevelési Tanácsadót kell megkérdezni. Óvodákban kevés a hely, természetes, hogy szabadulni akarnak a gyerekektől.
márc. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#2: Az nem segít az ADHD-n (lehet, hogy tévedek, és nem ADHD, akkor bocsi).
márc. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak lehet ne fogd vissza. Egy nyar alatt nagyon sokat fejlődhet meg a te szemedben is.
márc. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Menjen csak. Engem nem tartották vissza pedig gondolkodtak rajta a szüleim, és a pedagógusok is azt javasolták h maradjak még egy évet és 7 évesen kezdjem a sulit.

Nem lett semmi negatív következménye hogy 6 évesen kezdtem.


Tehát hallgass a megérzéseidre ne az óvónőkre, mert azok nem értenek ehhez, ők csak tippelnek pofára.

márc. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!