Megéri építőiparban vállalkozni?
Egy Műszaki középiskolába járok Duális képzésben tanulok Gépésztechnikust ez a 3dik évem
De már nagyon nem bírom az idióta osztálytársaimat nem bántanak viszont csak hülyeségekről tudnak beszélni és én így magányos vagyok
Mert velem nem beszélgetnek.
Az lenne a kérdésem,hogy az építőiparban vállalkozni jó ötlet ott hagynám az iskolát és felnőttképzésben elvégezném a fűtésszerelőit és mennék dolgozni.
Legalább nem lennék idióták közt egész nap.
Ha preciz vagy, pontos, megbizhato, akkor midenkepp erdemes vallalkoznod ill dolgoznod epitoiparban. Olyan sok kontar semmirekello epitoiparban dolgozo vallalkozo munkas van, hogy az emberek mar nem mernek bizni ezekben az emberekben. A munkajukat hanyagul vegzik, kontar munkakat csinalnak horribilis osszegekert aztan lelepnek penzzel egyutt. A tulajnak se penze, se haz.. marad a hitel.
Azt gondolom ezekben a munkakorokben lesz munkad, ha minosegi munkat vegzel becsulettel akkor megelsz.
Minden szakmára igaz, hogy nem elég csak a szakmához érteni, azt a szakmától többé-kevésbé független tudást is meg kell szerezni a sikerhez, hogy milyen módon tudsz megélni a szaktudásodból.
Akár vállalkozó vagy, akár alkalmazott, el kell tudnod adni a tudásodat azoknak, akiknél a pénz van. Alkalmazottként meg kell találnod azt a munkáltatót, akivel megfelelően tudsz együtt dolgozni, aki megfizeti a szaktudásodat, megfelelően tudja ösztönözni és támogatni a munkádat, biztosítani a megfelelő eszközöket, továbbképzéseket, képes meglátni, hogy jól végzed a munkádat és az ehhez illő jutalmakat, előléptetéseket is megadja neked.
Vállalkozóként pedig pláne nem csak a szakmai munkát kell neked végezni, hanem a vállalkozás minden egyéb tevékenységét is neked kell elvégezni. Reklámozni, ügyfeleket találni, kapcsolatot tartani az ügyfelekkel, időpontokat egyeztetni, adminisztrálni, munkaeszközöket biztosítani, beszerezni, számlázni, könyvelni, stb. - mindezt a bevételt hozó tényleges szakmai munkán felül és ezek költségeit annak a munkának a bevételeibe belekalkulálva.
Persze vállalkozóként megteheted, hogy az egyéb feladatokat kiszervezed másoknak, felveszel könyvelőt, marketingest, titkárnőt, beszerzőt, fuvarozót, stb. Csak akkor ezeknek az alkalmazottaknak a költségeit is mind ki kell termelnie a munkádnak és már megint nem csak a szakmai munkával kell foglalkoznod, hanem egy egész céget kell felépítened és vezetned - amellett, hogy a szakmai munkát is neked kell elvégezned, amiből a bevétele van a vállalkozásnak.
Vállalkozni mindig arra éri meg, amihez értesz és tudod, hogy a piac hogyan működik, ezért helyes döntéseket tudsz hozni, amik megfelelő eredményeket hoznak majd.
Ha nem ismered a piacot, nem értesz a gazdasághoz és a cég vezetéshez, akkor csak találomra, vagy remények alapján hozol döntéseket és bízol a véletlenben, hogy azok majd megtérülnek és nem megy csődbe a vállalkozásod.
Ahogy valaki egyszer nagyon bölcsen mondta: A szerencsében bízni nem csak nem jó, de nem is stratégia.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!