Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen mérnöki szakok gyakorla...

Milyen mérnöki szakok gyakorlatiasabbak?

Figyelt kérdés

Elsősorban a jó fizetés irányít a műszaki szakok felé, mivel meglehetősen nehéz felfogású vagyok, bár okos (mindenből ötös voltam, minden érettségim ötös). Így keresem azt a szakot, amin sok gyakorlat van, vagy lesz a való életben és lehet is csinálni azt, amiről órán csak beszélünk.

Matekkal elvagyok, de a fizika nem az erősségem, mert általában abból áll az óra, hogy felírnak egy képletet és old meg. Volt már 3 fizika tanárom is, de egyiknél sem voltak olyan példák, ahol meg is lehetett volna értenem, miről van szó, mert nem "láttam" magam előtt, hogy ez mire lehet jó. Bennem általában csak akkor tisztul le minden, ha látom is mi történik.

Tudom, nehéz elmagyarázni, de én az a fajta vagyok, aki könnyebben tanul meg leburkolni egy szobát, semmint hosszú oldalakon keresztül csak képleteket nézni és számokat behelyettesíteni.


Van olyan mérnöki szak, ahol van kézzel fogható megoldása a feladatoknak?

Villamosmérnökin, gépészmérnökin-épületgépész szakiránnyal és mérnökinfón gondolkodtam.

Szerintetek van esély valamire?


febr. 12. 18:54
 1/2 anonim ***** válasza:
Info-villanomos-mecha trió a top fizetést tekintve. De valami nagy gepgyarto vagy autoipari multinál a gépész sem rossz. Viszont én az épületgépészetet nem eroltetnem. Épìtőiparban a mérnökök nincsenek agyon fizetve , nem ők viszik haza a nagy pénzt.
febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amugy az egyetemi fizika azert mas mint a középiskolai. Gépészként mondjuk ha egy adott alkatrészt leméretezel szilardsagtanból a várható erőkkel , akkor vegul megkapod hogy milyen anyagvastagsag, anyagminoseg , csavarszám stb fog kelleni egy adott alkatreszbol a megfelelő teherbiras érdekében. Gyakorlatiasabb fizikai tudás ez mint a középiskolai. Habar anno nekem is volt mérnök képzésen egy-két felév altanos fizika az ami tul általános volt nekem is. De mikor méreteztünk, szerkezetekben ébredő erőket számoltunk azt már szerettem mindig is.
febr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!