Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE-ÁJK jogász levelezőn...

ELTE-ÁJK jogász levelezőn videón fenn van minden előadás és tényleg nem kell bejárni egyre sem vagy hogy van ez?

Figyelt kérdés

Pénteken és szombaton vannak órák, de a pénteki mind online és a videókat később is vissza lehet nézni, ugye?


A szombati pedig jelenléti, de ekkor is készül videó és nem kötelező a részvétel, ugye?


Van olyan óra is (előadás vagy szeminárium, akármilyen néven) levelezőn amin kötelező a részvétel?


Aki levelezős és tudja megírná?


Sajnos a kar honlapja sem írja le ennyire pontosan, a Tanulmányi Osztály pedig még nem válaszolt.

Más egyetemek ÁJK-jának is írtam, de nem adnak teljesen konkrét választ, valószínű mert változhatnak dolgok az évek során.


Aki ELTE jogra jár levelezőre leírná?


Ja és tananyagokat is kapnak a hallgatók digitálisan, tényleg? Nyomtatott tankönyvet persze venni kell, tudom, de mellé?


Köszönöm!



febr. 5. 16:14
 1/5 Justinianus ***** válasza:
51%
Igen. És házhoz mennek a tanárok vizsgáztatni.
febr. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Most miért kellett ezt beszólni?



Pénteken tényleg így működik évek óta, nyilván nem az én kérésemre... Vagy nem is értelek, ha nem trollkodni akarsz.



Aki tudja és komoly választ akar adni, légyszi segítsen infóval! Köszönöm!

febr. 5. 19:27
 3/5 Justinianus ***** válasza:

Egyáltalán nem így működik, ahogyan gondolod.

Semmikor sem készül videó, sem pénteken, sem szombaton.

Pénteken nincs semmilyen kötött időpont, hanem megnézel otthon egy korábban (egy héttel, egy hónappal vagy egy évvel korábban) rögzített oktatóvideót. Pontosabban nem feltétlenül pénteken, mert pár nappal korábban már felteszik és már akkor megnézheted.

A szombati jelenléti nap azt jelenti, hogy személyes jelenlét szükséges, ha részt szeretnél venni, nincs semmilyen videó. Egy félévben 7 jelenléti nap van, minden második szombaton.

Magyarország ahhoz nagyon kicsi, hogy a bejárás gondot okozzon. A hallgatók jó része 100-200-300 kilométerről járt be, de volt olyan, aki Brüsszelből járt fapados repülővel. Meg kerekesszékes hallgatótársunk is volt, a jelenléti nap neki is jelenléti volt.

A szorgalmi időszak 7 szombati napi jelenléti napján van olyan óra (szemináriumnak nevezik), amelyiken kötelező a részvétel, de nem sok. A „kötelező” általában azt jelenti, hogy a 7 alkalomból legalább 5 alkalommal jelen kell lenni.

Hogy melyek ezek, azt megnézheted a neten, ha letöltöd a „Jogász képzés (levelező tagozat)” dokumentumot:

[link]

Amelyik tárgynak két számjegyű kódja van, az a szeminárium, azon kötelező a részvétel. Most, a tavaszi szemeszterben két ilyen van. Az egyik a második évfolyamon a KIG20: közigazgatási jog szeminárium, a másik a harmadik évfolyamon a BJ40: büntetőjog szeminárium.

Ezen kívül egy félévben 6-7 jelenléti vizsga van. A vizsgákra ráérsz 10 órára megérkezni, mivel általában 8-12 óráig tartanak, én általában akkorra érkeztem.

De egyébként az egyetem környékén bőven található szállás is egy éjszakára elfogadható áron, néhányszor így oldottam meg. A Váci utcán magányos pasiként 21-22 óra körül végigsétálni amúgy mindig egy élmény volt. :)

febr. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem. Nyilván ezt kívülről nem tudhatja senki, hogy a videós oktatóanyag hogy készül a nem jelenléti órákról.


Amúgy megtudtam amit akartam, köszönöm!

febr. 11. 17:57
 5/5 Justinianus ***** válasza:

A videóanyag (a tanrendben is látható "aszinkron Panopto"):

https://www.youtube.com/watch?v=pPtlN5XgLOQ

Egy (web)kamera felvételből és PPT-ből áll. Az oktató a tanszéki irodában, vagy éppen otthon, vagy az üres előadóteremben a katedrára irányított kamerával rögzíti az anyagot.

Ez azután az ELTE Moodle felületen megtekinthető. Látható a kisebb kamerakép, a nagyobb PPT, tartalomjegyzék, stb. Vannak különböző funkciói, gyorsítható, lassítható, és újranézhető akárhányszor.

febr. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!