Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Iskolában történelem vetélkedő...

Iskolában történelem vetélkedő lesz az első, és a második világháborúról! Milyen kérdések a FŐ kérdések?

Figyelt kérdés
Nagyjából tudok sokmindent, de azért mégegyszer átismételném, és kiváncsi vagyok, hogy általában milyen kérdéseket szoktak ilyenkor feladni, mert nekünk nem mondták meg, hogy miből készüljünk pontosan(Értelmezem itt a pontos évszám átismétlését stb.) !Másszóval meg szeretném nyerni a versenyt! :)
2010. okt. 23. 19:07
 1/5 A kérdező kommentje:
Am. érettségiző vagyok! :)
2010. okt. 23. 19:08
 2/5 anonim ***** válasza:

I.: Orosz tábornokok kutyái, valamint az összes akkori tank függesztéséről tudni kell mondani valamit.


II.: Fülöp-szigeteki megszállások napra pontos tudása, valamint a szigetek felsorolása, elfoglalásuk sorrendjében.


Ha ezeket is tudod, akkor te fogod megnyerni.

Mi sem tudhatjuk, inkább a tanárodat kérdezd meg.

2010. okt. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Oh köszi! Azért még eddig egy tábornok kutyájáról sem volt szó, de tuti, hogy utánanézek!köszi! :)
2010. okt. 24. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, nem gondoltam volna, hogy tetszene a válaszom, de akkor OK :d

De ha komoly akarok lenni, akkor gondolom olyanokat, hogy Oroszország melyik tömbhöz tartozott, vagy hogy mikor is lépett be Románia az első VH-ba. Meg hogy melyik csata mikor volt, és Helgolandnak is utánanézhetsz.

Meg egy kicsit a német egységig visszamehetsz, ha a központiakat nézed, ha pedig az Entente-t, akkor nagyjából Szudán elfoglalásától, vagy Egyiptom lerohanásától, mert onnantól kezdve már igen csak benne vagyunk a VH korában.

Meg francia-porosz háborúk, ilyesmik. Gyarmatokat is átnézheted, csak írd be, hogy French Empire, vagy British Empire, és ott kijönnek a térképek, érdemes nézegetni, hátha lesz térkép (kedvencem).

Aztán II. VH-ban leginkább a gazdasági válságtól mindent, amit csak tudsz, jegyezd meg, mert azok még szóva jöhetnek.

Meg főbb tábornokokat, haderőtípusok változásait nézd át (mint pl. csatahajó-repülőgéphordozó)

Ennél többet én sem nagyon tudnék kitalálni, az a gond, hogy lehet, hogy a verseny szervezői arra kiváncsiak, hogy hánytól hányig tartott, azt kész :D

2010. okt. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nah, ez a kielégítő válasz, köszönöm megint! :D
2010. okt. 24. 21:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!