Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi tévő legyek? Nagyon butának...

Mi tévő legyek? Nagyon butának érzem magam.

Figyelt kérdés

Vége lett a vizsgaidőszakomnak. Hát, mit ne mondjak, nehéz volt és tanulságos is a tanulási módszeremet illetően. Rájöttem, hogy rosz a tanulási módszerem ami még középiskolában bejött de itt nem.

De nem is ez a probléma, a mikroökonómia tantárgyból meghúztak. Mind a 3 vizsgaidőpontra elmentem. Mindegyiket elhasaltam. Szerencsére elvileg jön majd a következő félévben vizsgakurzus. Szóval csak vizsgázni kell bemenni. Ezzel kapcsolatban is lenne kérdésem. A szorgalmi időszak elején is hirdethetnek vizsgát? Nálunk mindenki mást mond.


Továbbá szerencsére a többi vizsgám mind sikerült, így egy erős 3as lettem. Megvan a 30 kreditem, mert szerencsére gondolkodtam előre és felvettem pár szabadon választható tárgyat. Csak az a baj, hogy most ez az egy kudarc elkeserített. Butának érzem magam az egyetemen. Legfőképp az fáj, hogy 3. alkalomra sem sikerült a vizsga. És az oktatómon is látom azt a tipikus "Csalódtam benned" nézést. És bárcsak azt mondanám, hogy csak bemesélem ezt magamnak! Mikor mentem a vizsgalapomat megnézni, hogy mit rontottam el akkor az eddig normálisan beszélő oktatóm nagyon kiosztóan beszélt velem, hogy ezt tudom kellett volna és szomorú, hogy pont ezt rontottam el stb. Nem igazán tudom, hogy ezt most hogyan kezeljem. Ilyen kudarcom még nem volt az életben. Soha nem buktam meg semmilyen tantárgyból és ez most lehúzott.


Volt már más is ilyen helyzetben? Hogyan élte meg? Esetelg tudnátok tanácsot adni?



jan. 22. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"A szorgalmi időszak elején is hirdethetnek vizsgát? Nálunk mindenki mást mond."

Szerintem ez a tanáron is múlik. Illetve, ha lesz makroökonómiád a kövi félévben csúsznál vele - kivéve ha kérelmezed, hogy felvehesd mind a kettőt - de ilyenkor mikro-ból előbb kell vizsgáznod.


"tipikus "Csalódtam benned" nézést."

Tudom, hogy nem könnyű, de engedd el. Majd legközelebb sikerül!

jan. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt olyan aktív félévem, amikor 0 kreditet teljesítettem. Nem érdekelt a tanulás, nem akartam csinálni, most meg ott tartok, hogy államvizsga. Volt tárgyam, amit 3-szor vettem fel, volt amit kétszer. Van ez így, ez egyetem, egy vizsga miatt senki nem fog hülyének tartani. Egyébként, elég jól csináltad, hogy előre felvetted a szab. vál-t. Én sajnos hülye voltam, és majdnem mindent az utolsó pillanatra hagytam, szóval emiatt inkább örülnöd kellene.


Én nem kérvényezném a két tárgy egyszerre való felvételét, ahogy előttem írták, mert azt dékáni kérvénnyel lehetne, amiből meg ugye egy lehetőség van és akár későbbre is jól jöhet. Ha erre épülne a makroökonómia, akkor se izgulj. Teljesíted majd nyáron a vizsgakurzust mikróból, 1 év múlva ilyenkor meg felveszed majd a makrót. Erre a megoldás, hogy most a tavaszi félévben tudsz felvenni plusz tárgyakat, és amikor majd a makrót csinálnád, nem lesz szenvedés.


Ennél nagyobb gondod ne legyen az életben, több is veszett Mohácsnál. Fel a fejjel és élvezd ki ezt a pár hét pihenést.

jan. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a vizsgakurzusos dolog egyetemtol is fugg. Nalunk pl. a szorgalmi idoszak elott meg lehet csinalni, es akkor a raepulovel nem csuszol.
jan. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az is fáj ebben, hogy ma elmondtam a szüleimnek, hogy mi történt és milyen lehetőségeim vannak. Erre apukám elkezdte, hogy "Várható volt , hogy nem sikerül, mert én a tanulás mellett olvastam könyveket és ha azt az időt tanulásnak szenteltem volna sikerült volna" ez is nagyon fájt.
jan. 23. 13:44
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Már nincs mit tenni, így sikerült, és kész. Ebből kell tanulni, a tanulságokat levonni. Legközelebb így és így csinálom... Én ettől meg szoktam kicsit nyugodni. Nyilván bosszant, és még fog is, de majd az idő múlásával egyre kevesebb jelentőséget fogsz neki tulajdonítani.
jan. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Melyik szakon vagy?
jan. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Gazdálkodás és menedzsment
jan. 24. 23:24
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát gondolom nagy a megfelelési kényszered.Hát én is buktam már sok tárgyat.Sőt volt olyan féléven,ahol sikerült kemény 5 kreditet összeszedtem.Na az kemény időszak volt.Azóta megmár lassan diplomázok.És ne érdekelnen,hogy mit mond a tanár.Ha átmész,lehet soha többet nem láttod.Az a lényeg,hogy majd átmenj belőle.Unokanővérem is most szenvedett matekkal,6. jára ment át 2-essel,mert a tanár jó fej volt.Most diplomázik és már kapott állást egy cégnél egyből.De,ha ennyire bosszant és nehéz,menj el magántanárhoz akár.Rengetegen csináljuk egyetemen
jan. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!