Levelezőn szakmai gyakorlat?! Mennyire veszik komolyan?
Programozóként dolgozok, de jelentkeztem pénzügy és számvitel szakra, levelezőn. Eleinte úgy voltam a szakmai gyakorlattal, hogy biztos csak valami pár hetes dolog, amit akár a jelenlegi munkám mellett is meg tudok oldani másodállásban, heti 20 órában. De a valóság az, hogy itt nagyon komolyan veszik, legalábbis úgy tűnik. 13 hétig kellene dolgoznom valahol, napi 8 órában.
Kérdéses, hogy a jelenlegi munkaadóm leigazolná-e, mivel nem a pénzügyi részlegen vagyok, egy multinál csak úgy nem írnak alá semmit befektetett munka nélkül szerintem. Abba meg senki nem menne bele, hogy majd kapom a programozói bért, de cserébe nem fejlesztek, hanem mást csinálok. Én pedig mire oda jutok, hogy gyakot kellene végezni, addigra szeretnénk gyereket, szóval nincs az az isten, hogy otthagyjam a 1.5 milliós fizumat egy nem dolgozó feleséggel és gyerekkel, hogy teljesítsem a gyakorlatot valahol máshol..
Mit lehet ilyenkor csinálni? Ha egy sokadik rokonnak van egy 2-3 fős kft-je, aminek semmi köze a pénzügyi világhoz, akkor le lehet papírozni vele, hogy 13 hétig könyvelői feladatokat láttam el ott, meg segítettem adót optimalizálni, és ennyi? Vagy létrehozhatok én egy saját kft-t, mint befektetési tanácsadás, és aláírom magamnak, hogy osztottam az észt? Ilyen dolgok működhetnek? Mások hogy oldják meg?
Egyetemtől is függ, nálunk pl a saját kft nem működött, mert nem volt szakmai felettes akitől lehetett volna tanulni. Nagyobb cégek, multik esetén nem kötekedtek, de aki 50 fő alatti munkahelyre ment ott kellett igazolni hogy van hozzáértő ember akitől tanulhat (könyvelés esetén pl regisztrált mérlegképes könyvelő akit le tudták csekkolni). Egyetemi szabályzatban benne kell lennie hogy milyen cégeknél/milyen feltételekkel teljesíthető a gyakorlat.
Tanácsot sajnos nem tudok adni, én munkahely váltással oldottam meg, de amúgy is lépni akartam a korábbi állásomból.
Mi lenne, ha inkabb az egyetemnek irnal, hogy milyen lehetosegeid vannak, ha ilyen szituban vagy?
Aztan ennek fuggvenyeben utana tennek egy kort a munkaltatonal is.
#3: Nem 2, hanem 3 hónap, de egyébként mindegy.
Kedves kérdező, először kérdezd meg az egyetemet, hogy mit tudsz tenni.
Aztán kérdezd meg a munkahelyedet, hogy elengednének-e 3 hónap fizetés nélküli szabadságra, vagy tudnának-e ennyi ideig pénzügyisként foglalkoztatni (legalábbis elvben, gyakorlatban lehet, hogy továbbra is fejlesztenél, de a fizetésed kevesebb lenne), ha az egyetem ragaszkodik ahhoz, hogy a gyakorlatot muszáj így teljesíteni.
Ha nem jönnek össze a dolgok, akkor hagyd ott az egyetemet!
#6 "Ha nem jönnek össze a dolgok, akkor hagyd ott az egyetemet!"
Összességében igazad van, csakhogy mire ide eljutok, addigra már csak ez fog elválasztani az abszolutóriumtól. Amikor már csak ez, meg a szakdolgozat hiányzik, akkor nem szívesen hagyja ott az ember, hogy még ki is fizesse az állami féléveit
Nem tudom, passziválással meddig tudnád késleltetni a döntést, de a végén mégiscsak döntened kell majd.
Ha sem az egyetem, sem a munkahely nem partner, akkor választanod kell a jelen munkád, és az abszolutórium megszerzése között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!