Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2024 Középiskolai felvételi...

2024 Középiskolai felvételi tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Esetleg van valakinek/gyermekének ez évi felvételis tapasztalata?

Ha igen, hogy ment a matek és a magyar?


Fiam kitűnő, és a matek elég rossz lett neki.



jan. 20. 16:13
1 2
 11/14 anonim válasza:

Szia.

Én is tegnap írtam a felvételit,elszeretném mondani az én véleményem is, ha már mindenki azt csinálja.

Alapjáraton én matematikából borzalamasan gyenge tanuló vagyok, már szégyen határán. Szögszámítás az számomra mindig is kegyetlen. Terület,kerület,térfogat és felszín mérés minden egyes alkalommal meghúz engem. Jártam 7-be matekkorrepetálásokra,mert úgy éreztem hogy ez nem normális. Nem sok maradt meg 8-ra. Már nehezet okoz nekem a törtekkel való feladatok is. Magyarból felső osztályokban 3-4-es tanuló voltam mindig is. Nem az hogy nem tudok semmit (végülis de) hanem a tanulás hiánya. Na mindegy ez teljesen lényegtelen. Otthon felvételi előtt nézegettem,gyakoroltam feladatokat,ment. Iskolában próbafelvételit is írtunk, magyarból mindig 30-40 pontot sikerült összeszednem matekból 20-30 pontot. Szóval eléggé normális pontokat sikerült próbán szereznem. Na,de az idei felvételi... Szüleim,tanáraim,osztálytársaim szülei szerint rég volt ilyen becsapós,"nehéz". Mármint a magyar az eléggé jó lett a matekhoz képest. Hazaértem,megnéztem a megoldókulcsokat,és mateknál 11 pontnál többet nem tudtam összekaparni. Szégyen,nem kell emlékeztetni. Magyarból 35 pontot sikerült számolnom a fogalmazással. Aztán,lehet hogy sokkal kevesebb. Apropó matek, az első oldalon már elakadtam annál a feladatnál hogy "módusz". Én olyan kis,elmaradott faluban élek ahol a kormány tojik az oktatásra,így mi eléggé elmaradottak vagyunk. Jövőbeli felvételizőknek üzenem, soha nem tudhatod hogy abban az évben mikor te fogod írni a kerettanterv megfog-e szívni téged vagy nem. Ezért csak annyit üzenek,hogy hallgassatok tanáraitokra,szüleitekre,és gyakoroljatok! Ne féljetek megkérni egy tanárt,hogy korrepetáljon,rossz belőle nem származik. Én megbántam hogy ilyen "lesz ami lesz" hozzáállással mentem végig egész felsőtagozaton. Tudom,unalmas,idegesítő ezt hallani már vagy századjára,de ne járjatok úgy mint én. Legtöbbször,még ezeknek a válaszoknak az olvasván is teljesen elszégyeltem magam,nagyon irigy és csalódott vagyok (magamban). Ha én is csak egy kicsit is próbáltam volna segítséget kérni,lehet hogy sikerült volna matekból egy kis 20-30 pontot összehozni.

Én Tömörkénybe (Szegeden) írtam osztály- és évfolyamtársaimmal. Annyit eltudok mondani,hogy abba a terembe ahol én írtam,volt 3 emelt matekos is és azok is azt mondták,hogy örülnek ha 20-25 pont összejött nekik. Miután megírtuk mind a kettő vizsgát,fél tömeg sírt,a másik fele dühöngött. De én úgy érzem,hogy ez csak is a mi hibánk. Volt már ennél húzósabb felvételi is,csak a generációk egyre jobban butulnak el.

Én például 1. helyen Deák Ferenc speciális angol szakját (2. helyen az általános szakját) jelöltem be, 2-ként Tömörkény speciális angol és általános, utolsólag Eötvös spec angol,általános szakát jelöltem. (Tudom milyen az Eötvös és a Deák általános szakja,hallottam róla mindent)

De ilyen eredménnyekkel mint ami nekem van,lehet hogy meg az Eötvösbe se vesznek fel. Persze remény hal meg utoljára.


Pontjaim,illetve jegyeim:Magyar 35 pont (kb.!!)

Matek 11 pont (kb.!!)

Ez összesen 46 pont,ami el sem éri az 50%-ot a 100 pontnak. Abban reménykedem,hogy valahol van még plusz 4-5 pont hogy legalább 50% legyen meg.

7. év végén magyar,töri,nyelvtan,matek 3-as lett, angol 5-ös.

8. félév végén

nyelvtan,töri,matek 3-as,magyar 4-es,angol 5-ös.

(Történelemből 2,62-re állok,már a tanártól függ,hogy lefele vagy felfele kerekít.)


Sokan mondják,hogy ilyen átlaggal meg eredménnyel merész voltam/vagyok Deákot és Tömörkényt megjelölni. Én úgy vagyok vele,hogy hátha..


(Sándorfalvi diák vagyok,ha esetleg netán valaki odajár.)

jan. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
A lányomnak a magyarnál 45 pont várható, a mateknál 43 pont. Ez összesen 88. Szerinte könnyű volt a magyar is és a matek is, és én sem tartom nehéznek. Bár a lányom 90 pont felett szerette volna írni, de mivel tudja, hogy a többségnek rossz lett, így végülis annyira nem bántja őt a dolog.
jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden évben azt mondják, hogy "ez volt az eddigi legnehezebb"
jan. 22. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Tavaly írtam felvételit, akkor is mindenki azt fújta, hogy milyen különösen nehéz volt a matek.

Szerintem minden évben ezt mondják.

jan. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!