Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyiket válasszam? Mi a...

Melyiket válasszam? Mi a véleményetek róluk?

Figyelt kérdés
ELTE matek,vagy BME matek?Szerintetek melyiket érdemesebb választani?Tudom,hogy nagyon könnyű bejutni,csak ott maradni nem...
2010. okt. 22. 19:12
 1/5 anonim ***** válasza:
A BME-nek színvonala is van. Az ELTE-nek már csak neve.
2010. okt. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

első, ezt te se gondolod komolyan.


Kérdező: ha elméleti matematikus, kutató akarsz lenni, akkor mindenképp ELTE. Ha alkalmazott matematikus, akkor ott már egy élő kérdés, hogy melyik, a BME előnye talán, hogy elég jó kapcsolataik vannak a cégekkel (bár igaziból egy alk. mat-os ddiplomával, főleg ha pénzügyes, úgyis könnyen el lehet helyezkedni akármelyikről jössz a kettő közül), és ami biztos, hogy a különböző technológiákhoz, mérnöki cuccokhoz kapcsolatos matek alkalmazásokhoz is sokkal több közük van.

Ha inkább pénzügyes matek, akkor megint lehet, hogy inkább az ELTE éri meg jobban, ott azért ennek vannak hagyományai, meg van közös pénzügyi matematikus/biztosítási matematikus közös MSc a Corvinus-szal, ami elég jól hangzik az állásinterjún - bár mondom, pénzügyi matekos eddig is gyakorlatilag szinte azonnal talált munkát.

2010. okt. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem vitatkozom. Én mindkét helyre jártam, és a BME fényévekkel jobb.
2010. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mire jártál te meg az ELTEn?
2010. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ!

egyébként a pénzügyi matekra szeretnék majd menni:)

2010. okt. 24. 19:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!