Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2013ban érettségiztem, nincs...

2013ban érettségiztem, nincs 5. tárgyam, mehetek újra érettségizni? Hogyan?

Figyelt kérdés
2013-ban érettségiztem és plusz tárgyként idegennyelvből érettségiztem. Most szeretnék csecsemő - és kisgyermek nevelőnek tanulni. Néztem a bemeneteli követelményeket és hát érdekes. A tárgyak, melyet 5. érettségi tárgynak jelölnek meg, többségében nem volt oktatva az én középiskolámban. Persze, most itt nem az énekről beszélek. Sőt, nem is lehetett akkoriban ebből érettségizni. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben újra be kellene iratkoznom ( nekem már csak az esti munkarendű iskola jöhet szóba ) gimnáziumba, hogy kérdésemre érettségizhessek egy tárgyból (mondjuk ének)? Be kell fizetnem és járnom egy tantárgyért x évet?
2023. dec. 27. 18:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van kemény fedeles érettségi bizonyítványod? Azt írod, hogy plusz tárgyként idegen nyelvből érettségiztél, akkor mégiscsak van ötödik tárgyad. Vagy valami hiányzik?


Ha van bizonyítványod, akkor bármilyen tárgyból érettségzhetsz, csak jelentkezned kell rá és kifizetni. Visznt ebben az esetben csak a duplázás fog számítani, a tanulmányi pontok nem.

2023. dec. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Igen, van bizonyítványom. De sajnos az a tárgy, amiből 5.nek érettségiztem, nem elfogadható az adott intézménynek. Nekik olyan kell, hogy vizuális kultúra, társadalom ismeret, ének-zene...stb.
2023. dec. 27. 18:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha van bizonyítvány ahogy írtam nem kell semmilyen iskolába beiratkoznod. Jelentkezned kell érettségire, itt leírja hogyan: [link]


Az, hogy hogyan készülsz fel rá a te dolgod, felkészülhetsz egyedül, magántanárral, vagy ahogy szeretnél.


Ahogy írtam a tanulmányi pontokhoz csak a keményfedeles bizonyítványban levő jegyek számítanak. A pluszban letett érettségikről csak tanúsítványt kapsz, amit abba már nem számítanak.

2023. dec. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5%

"2013-ban érettségiztem és plusz tárgyként idegennyelvből érettségiztem. "


Akkor kötelező volt idegen nyelvből érettségizni, az nem választott tárgy.

2023. dec. 27. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy értheti, hogy még egy nyelvből a kötelező mellett.
2023. dec. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5 jól irja
2023. dec. 27. 19:20
 7/10 anonim ***** válasza:
43%

"nincs 5. tárgyam"


Tehát akkor ez sem igaz. Aki ennyire egyszerű logikai bukfenceket sem vesz észre, annak semmi keresnivalója gyerekek nevelésében.

2023. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

"Tehát akkor ez sem igaz."

Ha annyira sem tudtál rájönni magadtól, hogy azt úgy érti, hogy csak idegen nyelvekből érettségizett, másból nem a többi kötelezőn kívül, akkor remélem, nem emberekkel foglalkozol, azok ugyanis olyanok, hogy nem mindig fogalmaznak a lehető legprecízebben.

2023. dec. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mivel van kék színű bizonyítványod ezért bármiből mehetsz érettségizni. A kormányhivatalon keresztül jelentkezhetsz az érettségire.
2023. dec. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az égvilágon semmiből se kell éretsegizned.


Most rákerestem pl. a KRE-n a csecsemő és kisgyermeknevelő szakhoz az egyik érettségi tárgy a magyar a másiknak pedig választható a történelem, matematika vagy idegen nyelv is. Ezekből mind kell legyen érettségid.


Viszont ha ennyit nem tudsz önállóan helyesen értelmezni, akkor a felsőoktatás nem neked való.

2023. dec. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!