Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eszméletlen nagy a választék...

Eszméletlen nagy a választék a felsőoktatásban. Titeket ez nem őrjít meg?

Figyelt kérdés

Alig bírok választani, nem tudom hová menjek ??

Még az én kevés pontszámommal is. Őrület van.


2023. dec. 26. 10:55
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Ha nem lenne így, akkor az lenne a bajod. Tanulj, aztán válaszd ki a neked megfelelőt.
2023. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Inkább őrülj meg ténylegesen.
2023. dec. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Már tanultam, érettségim is van, választás előtt állok. Nem tudom, mit válasszak.
2023. dec. 26. 10:58
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi a szakok 20-30 százaléka amivel kimagasló jó fizura van esély, a tobbinel egy szakmunkas is joval többet hazavihet. Ez azért leszukiti a szakokat amiket nézegetni kell
2023. dec. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%
Jó tudnod, hogy attól, hogy egy képzés meg van valahol hirdetve, még egyáltalán nem biztos, hogy el is indul. Nagyon sok meghirdetett képzés jövő szeptemberi elindulásának esélye az elmúlt évek fényében minimális. Emiatt talán segíthet valamit szűkíteni a lehetőségek körét, ha megnézed a felvi.hu-n, hogy az adott intézmény adott szakán a képzés az utóbbi 3 évben ténylegesen elindult-e, azaz volt egy ponthatár vagy sem. Ha 3 éve minden évben meg lett hirdetve a képzés az adott helyen, de egyszer sem indult el, akkor nem sok értelme van azt lehetőségként latolgatnod.
2023. dec. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem hiszem, hogy téged minden egyenlő mértékben érdekel, mindenhez ugyanannyira értesz és minimum 7 tárgyból van érettségid.

Nézd meg a főbb kategóriákat (gazdaság, bölcsészet, informatika stb), dobd ki azokat, amik nem érdekelnek egyáltalán. Ezután dobd ki, amihez nincs előképzettséged, és igazából nem is tudod, mit takar pontosan a szak. Ha még mindig marad, akkor olvasgathatsz róluk véleményeket, elhelyezkedési lehetőségeket, várható fizetést, melyik egyetemen indul stb.

2023. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek, hasznos tanácsokat adtatok:)
2023. dec. 26. 12:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!