Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Meglehet így a szakdolgozat...

Meglehet így a szakdolgozat védésem?

Figyelt kérdés
Leadtam a szakdolgozatomat (szakirodalmi feldolgozás) és a bírálaton 3-as érdemjegyet kaptam. A bírálatban szerepel, hogy hiányosak a következtetéseim és nem értettem az irodalomban szereplő módszereket, valamint a munkám a tanulmányokból kimásolt eredmények felsorolása. Van így értelme elmennem a védésre, mert igazából nem teljesítettem a követelményeit egy szakdolgozatnak és így meg sem tudnám védeni?

2023. dec. 18. 18:13
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

"Van így értelme elmennem a védésre, mert igazából nem teljesítettem a követelményeit egy szakdolgozatnak?"


Ha nem teljesítetted volna a követelményeit a szakdolgozatnak akkor nem közepes érdemjegyet, hanem elégtelent kaptál volna. Egyébiránt a védést a legtöbb egyetemen egyáltalán nem veszik komolyan és érdemjegytől függetlenül a legtöbb diák 5-t kap. Semmi mást nem kell csinálni mint egy ppt-ben összegezni a lényeget, hogy miről szólt a szakdolgozat és ezt bemutatni nagyjából 7-8 percben.


Építő jelleggel jegyzem meg, hogy egy valamire való szakon egy ilyen semmitmondó szakdolgozatot (ami mindössze szakirodalom feldolgozásból áll, semmi komolyabb munka nincs mögötte) el sem fogadnak, illetve BSc képzés végéhez érvén illene eljutni olyan szellemi szintre a hallgatónak hogy különbséget tudjon tenni a 3-as és 1-es érdemjegy között, ezért vélhetően a diploma értéke is a 0-val egyenértékű, de ha már ennyi időt áldoztál a képzésre, hogy legalább bejártál minimum 3 éven keresztül melegedni az intézménybe, azért ha semmi hasznát nem is fogod venni a diplomának mégiscsak javaslott azt a 7 perces szakdolgozat védést előadni.

2023. dec. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha nem szakirodalom feldolgozásból állna egy szakdolgozat, akkor azt tdk-nak hívnák.
2023. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
simán
2023. dec. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!