Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pszihológus mennyit keres?...

Pszihológus mennyit keres? Melyik iskola a legjobb?

Figyelt kérdés

Kell szakosodni a hat félév után?

Melyik egyetemet ajánljátok? Hova a legnehezebb bejutni? Kaphatnák tőletek egy sorrendet, ha esetleg nem sikerül a legjobb helyre bejutni, másik opciónak. Ja és igen mennyit kereshetek vele?



2023. nov. 29. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A képzés úgy néz ki, hogy 3 év alapképzés (ez csak viselkedéselemző diplomát ad) + 2 év mesterképzés (ezzel leszel okleveles pszichológus) + szakképzés

A szakképzés mellé módszer specifikus képzést is ajánlott elvégezni. A szakképzés 2 évtől akár 4-5 évig is eltarthat.

Eddig az ELTE-re volt legnehezebb bejutni mert ott a legmagasabb a pontszám de mivel idén változik a rendszer így meglátjuk mi lesz.

Alapképzés esetén szerintem annyira nem lőhetsz mellé, ELTE, Pázmány, Károli, Szeged, Debrecen, Pécs, én mindről hallottam jókat.

Az hogy mennyit kereshetsz vele az nagyon változó és sok mindentől függ

2023. nov. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

#1

Például egy iskola pszichológus mennyit keres? Kb.? (Köszönöm a választ!!)

2023. nov. 29. 18:52
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az iskolapszichológusok fizetése a tanárokéhoz hasonló, nagyon alul vannak fizetve pedig a munkájuk nagyon fontos :(

Olyan 280 000 forintot saccolnék

2023. nov. 29. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Iskola pszichológusként és pedagógiai szakszolgálatnál pedagógus bértábla alapján 260 ezret keresnek jelenleg a kezdő pszichológusok, és nagyon lassan, nagyon kis mértékben nő a fizetés az idő elteltével.
2023. nov. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!