Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Semmi előtudás nélkül elmenni...

Semmi előtudás nélkül elmenni autószerelőnek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Továbbtanulás előtt állok és szeretnék egy olyan helyre jelentkezni ahol gépjármű-mechatronikai technikus képzés van(autószerelő). Sajnos nem volt még sok dolgom autókkal, viszont érdekel a szakma. Szerintetek mennyire lennék hátrányban, illetve hogyan tekintenének rám?

2023. nov. 29. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Sosem tanultam ilyet, viszont az apám autószerelő és alkalmazottként vett fel pár éve 3 frissen végzettet. Mindhármuknál az volt a gond, hogy nem tudom mennyi gyakorlatuk volt az iskolában, de úgy kerültek hozzá, hogy az elmélet meg volt, de gyakorlati tudás 0. Szinte tényleg mindent meg kellett mutasson (szakkepzési centrumban végzettek és elvileg más itt tanuló diákoknál is ez lrtt volna a helyzet). 2-t be/meg is tanított, de az egyik rossz is volt ebben és nem ment neki.

Ezek alapján szerintem nem baj, ha nincs még tudásod, mert a tanyagot megkapod, de hamar keress mellé egy olyan helyet, ahol gyakorlatban is tanítanak (vagy olyan helyet ahol jobb/több a gyakorlat az szc-től).

Ő most már 54 évesen azt mondja, hogy sajnálja, hogy a sok koszt stb. kell szívjon, de egyébként szereti csinálni, ha néha panaszkodik is. Egy barátunkat mondjuk már lebeszélte erről a szakmáról, de nem hiszem biztos, hogy más jobb lenne. Egyébként meg fitt és nem hasas még mindig a mozgó munkától :).

A másik, hogy nem olyan szakma ez sem, hogy egyszer megtanultad és mindent tudsz szerelni. Az egyre bonyolultabb elektronika miatt folyamatosan kell képezd magad vagy csak bizonyos munkákat tudsz majd elvállalni.

Telefon meg beszívja a port és koszt egy ilyen helyen, ezért fuccs nekik (a strapabíró külsejűek is csak kicsit jobban bírják). Úgyhogy műhelybe ne vigyél olyat, mit sajnálsz.

Kereset mindenkinél olyan, ahogy sikerül az üzlet.

Ő vállalkozó már sokéve és kicsi voltam, még fendes munkahelye volt, így az ottani helyzetről nem tudok nyilazkoznk.

2023. dec. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
52%
Nem kell hozzá értened! Úgyis lesz sok balek, akit átverhetsz, mint a konkurenciáid. Majd azt mondod kicserélted az alkatrészt, úgyse látja, számlát meg nem kér az ügyfél, mert abban a hitben van, hogy nettóba talán nem nyúlod le olyan sok pénzzel (pedig de:)) Ha visszajön panaszkodni, majd azt mondod, hogy most egy másik alkatrész romlott el, fizessen többet. Ilyen egyszerű, majdnem mindegyik így csinálja, sok sikert!
2023. dec. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!