Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyiben fog befolyásolni a...

Mennyiben fog befolyásolni a jövőben, ha jelenleg olyan egyetemen tanulok, ahol laza szabályok vannak és nem kell sokat tanulni?

Figyelt kérdés

Az egyetemek modellváltása a mérnöki szakokon (új tantervekben) éreztették a hatásukat. Most attól félek, mivel beszéltem régebbi mérnökhallgatókkal és sokkal többet tanulnak és tanultak, mint amennyit nekünk kell, hogy ez hátrányban részesít a munkaerőpiacon. Az egyetem is számít, vagy csak az egyetem során szerzett szakmai/gyakornoki programban megszerzett tapasztalat?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.:egy elsőéves mechatronikai mérnök hallgató



2023. nov. 27. 12:33
A kérdező szavazást indított:
Semennyire
Nagyon
A cégek szkeptikusak lesznek
15 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
13%

Mindenhol sokat kell tanulni.

Ilyen eleve hozzáállással, remélem, nem vesznek fel.


Nem szeretnék házat tervmverterni veled, vagymint orvosnak a kezeid közé kerülni.

2023. nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem, nem a hozzállásomról van szó. Ilyen az egyetemünk, tudom hihetetlen
2023. nov. 27. 12:48
 3/17 A kérdező kommentje:
És változtatni szeretnék
2023. nov. 27. 12:48
 4/17 anonim ***** válasza:
51%
Ez melyik egyetem?
2023. nov. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

"beszéltem régebbi mérnökhallgatókkal és sokkal többet tanulnak és tanultak, mint amennyit nekünk kell"

Szerintem ezt mindenhol mondják

2023. nov. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
De ez halálosan komoly, mi is érezzük
2023. nov. 28. 14:01
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetem ad egy alapot, de az önmagában nem elég. Ha valami érdekel téged, tetszik a tárgy, akkor képezd magad, kérj a tanároktól tanácsokat: csinálj projekteket, olvasgass cikkeket, Coursera, MIT-OCW, gyakornokság, TDK, stb. Ezekkel fogsz kitűnni a tömegből. Örülj neki, hogy nem veszi el minden időd a kötelező tanulás. Marad bőven időd arra, hogy azzal tudj foglalkozni ami valóban érdekel és amivel később foglalkozni szeretnél.
2023. nov. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
A munkáltatókat nem fogja érdekelni, hogy te most 2-esekkel végigbukdácsoltad az Egyetemet vagy summa cum laudéval végzel. Tapasztalat,nyelvtudás,kapcsolatok(ez a legfontosabb), szakmai tudás számít. Szerinted a többségünk miért nem írja bele az önéletrajzba, hogy mondjuk hanyasra diplozmázott, meg hogy x-y tárgyból mit kapott?
2023. dec. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Végül eldöntöttem váltok, mert nagyon leromlott az oktatás
2023. dec. 11. 21:20
 10/17 anonim ***** válasza:
Ez a széchenyi? Mert ott más oka van...
jan. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!